RIM chce zabić Playbooka i wszystkie swoje tabletowe ambicje? | Tabletowo.pl
Huawei Matebook D14 – najlepiej sprzedający się laprop w Polsce

RIM chce zabić Playbooka i wszystkie swoje tabletowe ambicje?

Dołącz do dyskusji 0

tablet blackberry playbook qnx

Analityk firmy Collins Stewart, John Vinh, twierdzi, że koncern Research In Motion zatrzymał produkcję tabletu BlackBerry Playbook i anulował wszystkie swoje plany i ambicje powiązane z urządzeniami tego typu.

Według niego, przyczyną rzekomego podjęcia tak drastycznej decyzji przez producenta, najprawdopodobniej są rozczarowujące wyniki sprzedaży jedynego pracującego pod kontrolą systemu QNX tabletu Playbook.

John Vinh w przygotowanym przez siebie raporcie pisze:

Podczas gdy w zeszłym tygodniu Quanta poinformowała o obniżeniu intensywności produkcji Playbooka, z naszych badań jednoznacznie wynika, że ostatecznie firma zatrzymała produkcję tego tabletu.

Co więcej, Vinh twierdzi, że w magazynach RIM składowanych jest obecnie 800 000 tabletów BlackBerry Playbook, które, z racji małego zainteresowania, nie zostały wysłane do sklepów.

Kolejną kłodą rzuconą pod nogi Research In Motion jest wczorajsza premiera tabletu Amazon Kindle Fire, którego podobna specyfikacja i bardzo niska cena na pewno przyciągnie więcej klientów niż ekskluzywność i elegancja Playbooka.

Co ciekawe jednak, najbardziej zainteresowany w całej sprawie – Research In Motion – zaprzeczył powyższym plotkom i podkreśla, że nadal jest oddany tabletom internetowym. Ciekawe tylko czy producent rzeczywiście jest tak oddany czy na chwilę obecną robi dobrą minę do złej gry i faktycznie bardzo źle mu się powodzi, przez co zaczyna rozważać porzucenie rynku tabletów?

via SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona