Revolut wzbogaca się o kolejne, przydatne funkcje

Revolut to usługa służąca początkowo wyłącznie do płatności wielowalutowych, realizowanych przy współpracy z Mastercard. Dzięki przewalutowaniom realizowanym po kursie międzybankowym oferta okazywała się bardziej atrakcyjna niż ta, którą były w stanie zaoferować rodzime banki, a nawet internetowe kantory. Nie tak dawno aplikacja Revolut została spolszczona, pojawiają się też nowe funkcje. Jedną z nich jest opcja ubezpieczenia smartfona, realizowana we współpracy z firmami zewnętrznymi.

Reklama

Ubezpieczenie obejmuje szkody związane z upadkiem, zalaniem, uszkodzeniami nieobjętymi gwarancją producenta, a także wyrządzonymi przez osoby trzecie. Maksymalny czas trwania ubezpieczenia to 12 miesięcy. Przewidziane są też zniżki dla użytkowników korzystających z wariantu premium usługi Revolut.

Reklama

Oferta nie dość, że wygląda dość atrakcyjnie od strony kosztów, to jeszcze może objąć urządzenia liczące nawet sześć miesięcy – większość ubezpieczeń tego typu dostępnych w kraju zakładała konieczność zawarcia umowy w momencie nabycia sprzętu.

Kolejną ciekawą funkcją, wprowadzoną w ostatniej aktualizacji, jest możliwość zdefiniowania płatności cyklicznych, zarówno dla odbiorców indywidualnych jak i firmowych. Płatność taka może być ustalona w dowolnej obsługiwanej walucie i przy użyciu typowych danych, potrzebnych do realizacji przelewu. Zbliża to Revolut funkcjami do usług bankowości elektronicznej – być może w przyszłości stanie się  alternatywą dla klasycznych banków, skoro już dziś umożliwia regulowanie rachunków w ten sposób.

Wszystkie płatności są oczywiście pobierane z salda, które mamy w usłudze. W przypadku ubezpieczenia płatność może być jednorazowa lub rozłożona na miesięczne raty.

 

źródło: Revolut, własne