karta revolut logo
fot. Revolut

Revolut otwiera oprocentowane konta oszczędnościowe. Z pomocą Aion Banku

Jeśli płacimy Revolutowi za plan Metal, to teraz pojawiła się dla nas nowa możliwość oszczędzania – na oprocentowanych kontach Sejfów.

Depozyt w euro z odsetkami 0,3%

Klienci Revoluta mogą skorzystać z nowej opcji oszczędzania. Fintech otwiera możliwość założenia oprocentowanego konta oszczędnościowego. Opcja została otwarta dla osób opłacających plan Metal. Nowość znajduje się w zakładce Sejfy.

Nowa opcja subkonta oszczędnościowego na razie dostępna jest tylko w planie Metal

Oprocentowanie konta sięga 0,3%, a odsetki wypłacane są codziennie. Są jednak pewne ograniczenia. Subkonto musi zostać utworzone w euro – nie ma możliwości poprowadzenia takiego rachunku w złotówkach.

Revolut nie ustawił limitów depozytu, ale wypłacone środki będą chronione tylko do wysokości 100 tysięcy euro, przez belgijski fundusz gwarancyjny. By taka współpraca była możliwa, Revolut ścisnął wirtualną dłoń Aion Banku. Instytucja ta działa na podstawie licencji bankowej wydanej w Belgii, stąd spotykamy się właśnie z tego rodzaju zabezpieczeniem.

W tym momencie nie ma możliwości, by użytkownicy Revoluta w wersji niepłatnej mogli skorzystać z nowej oferty. Planuje się ponoć stworzenie dla nich podobnej opcji, ale na pewno nie będzie ona tak korzystna jak w wersji Metal.

Być może nowa możliwość prowadzenia subkonta oszczędnościowego w euro sugeruje większe zmiany w Revolucie. Na razie firma zapowiada uruchomienie podobnej usługi także w innych walutach, ale kto wie? Może szykuje się coś „grubszego”.