Revolut oficjalnie udostępnia Apple Pay w Polsce

Przymiarki do włączenia Apple Pay w Polsce przez Revoluta trwały już dłuższy czas. Być może niektórym z Was udało się nawet podpiąć kartę tego brytyjskiego fintechu do wirtualnego portfela Apple już pod koniec maja. Teraz usługi te oficjalnie nawzajem się wspierają, co Revolut postanowił publicznie ogłosić.

Być może i Wy macie kartę Revoluta – wirtualną lub fizyczną – którą chcieliście skojarzyć Apple Pay w naszym kraju. Od dziś jest to oficjalnie możliwe. Razem z Polską, Revolut udostępnia taką możliwość użytkownikom na 15 innych rynkach: w Czechach, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Belgii, Danii, Szwecji, Norwegii, Finlandii oraz Islandii.

Płatności z Apple Pay są szybsze niż płatności z pomocą tradycyjnych kart debetowych i kredytowych lub innych metod płatności i mogą przebiegać bezstykowo poprzez iPhone’a, Apple Watcha lub przeglądarkę Safari na MacBookach Pro lub MacBookach Air z Touch ID, eliminując potrzebę korzystania z portfela.

Revolut tłumaczy, że gdy użytkownik korzysta z karty Revolut i Apple Pay, dane karty nie są przechowywane ani w urządzeniu, ani na serwerach Apple. Przypisywany jest im natomiast unikalny numer konta urządzenia (Device Account Number), następnie szyfrowany i przechowywany w bezpiecznym czipie (Secure Element) w urządzeniu. Z kolei każda transakcja jest autoryzowana z pomocą jednorazowego, unikalnego, dynamicznego kodu bezpieczeństwa.

W ten sposób długie oczekiwanie na Apple Pay w Revolucie na terenie Polski dobiegło końca. Od teraz można już swobodnie korzystać z możliwości wygodnego zarządzania własnymi finansami za pomocą iPhone’a.

 

źródło: materiały prasowe