Revolut
Revolut (fot. @RevolutApp)

Karty Revolut można już dodawać do Apple Pay w Polsce

Jeszcze nie wszystkie, ale jednak

O Revolucie napisano już chyba wszystko i wszędzie, ale oficjalnej informacji o wprowadzeniu obsługi kart tego fintechu przez Apple Pay w Polsce jeszcze nie było nam dane usłyszeć. I choć, przynajmniej na razie, konkretnego potwierdzenia ze strony Revoluta jeszcze nie ma, to niektórym już udało się skojarzyć swoje karty z Apple Pay.

Pierwsi użytkownicy Revoluta z płatnościami Apple Pay informują o odblokowanej możliwości podpinania kart Mastercard oraz Visa do portfela Apple. Nie wszystkim jednak się to udaje, więc opcja ta udostępniana jest najwyraźniej stopniowo. Ponadto jak dotąd, można podpiąć do Apple Pay wyłącznie fizyczne karty – te wirtualne na razie ani drgną. Inni z kolei mają odwrotnie: bez problemu dodali kartę wirtualną, zaś fizycznej nie byli w stanie. Warto to po prostu sprawdzić.

(fot. cashless.pl)

Pewnie minie kilka dni, zanim Revolut oficjalnie potwierdzi, że karty wydane przez to przedsiębiorstwo finansowe mogą współpracować z systemem płatności Apple. O takiej możliwości mówi się od dawna, a na początku miesiąca, podczas konferencji brytyjskiego fintechu w Londynie, Polska została wymieniona wśród krajów, w których usługa ma ruszyć jeszcze zanim rozpoczną się wakacje.

Tempo wprowadzania zmian jest więc wystarczająco szybkie – Revolut powinien wprowadzić pełną współpracę z Apple Pay w ciągu kolejnego miesiąca, choć pierwsze sygnały każą sądzić, że zejdzie mu z tym szybciej niż pierwotnie zakładano. Jeśli więc używacie karty Revoluta i macie iPhone’a, dajcie znać, czy udało Wam się skojarzyć ją z Apple Pay.

 

źródło: cashless.pl