(fot. Revolut)

Możesz teraz kupić akcje Alphabet, bezpośrednio w aplikacji Revoluta

Początkujący inwestorzy zyskali jeszcze łatwiejszą możliwość obracania papierami wartościowymi. Użytkownicy Revoluta posiadający kartę Metal mogą od teraz handlować akcjami na amerykańskich giełdach wprost przez aplikację.

Ogłoszenie Revoluta mówi o uruchomieniu w aplikacji funkcji handlu akcjami 300 spółek notowanych na giełdach w USA. Chodzi o rynki New York Stock Exchange i NASDAQ. Jako pierwsi z nowej opcji skorzystają właściciele karty Metal. W podstawowej wersji aplikacji nie pojawiła się żadna nowa funkcja. Tam będzie trzeba poczekać na nią kilka tygodni.

Revolut zapewnia, że pierwsze 100 transakcji handlowych w miesiącu dla posiadaczy kart Metal będzie bezpłatne. Inaczej sprawa wygląda, gdy jesteśmy klientami z kartą Premium – wtedy liczba bezprowizyjnych operacji miesięcznie wyniesie 8, a w przypadku darmowych kont – 3.

Tej ograniczonej puli będzie trzeba mocno pilnować, bo jakakolwiek transakcja poza limitem będzie nas kosztowała po 1 funcie. Opłata roczna za korzystanie z platformy inwestycyjnej, do której będzie trzeba zalogować się osobno (podając również swój NIP), zależna jest od tego, iloma akcjami i jakiej wartości obracamy. Wyniesie ona 0,01% wartości rynkowej wszystkich papierów wartościowych, jakie nabyliśmy. Jest też limit pojedynczej operacji, wynoszący 1000 dolarów. Zachętą do obracania akcjami ma być niemal zerowy próg wejścia. Można kupować drobne części akcji nawet za 1 dolara.

Revolut planuje wprowadzenie do aplikacji obsługi innych giełd, w tym brytyjskich oraz innych krajów europejskich, jak też funduszy indeksowych ETF.

To kolejny, po obsłudze kryptowalut, wygodny sposób na lokowanie swoich środków w aktywach finansowych w aplikacji Revolut. Wyczuwam nadchodzącą hossę.

źródło: Revolut przez cashless.pl