Revolut z Apple Pay podobno jeszcze w tym roku. Uwierzę, jak zobaczę

Revolut ma sporą obsuwę, jeśli chodzi o porozumienie z Apple w sprawie połączenia płatności Apple Pay z kartami tego fintechu. Google Pay współpracuje z aplikacją brytyjskiej firmy od lata ubiegłego roku, co użytkowników Revoluta z iPhone’ami w kieszeni nieco mierzi.

Coś jednak ruszyło się w temacie. Oczywiście nie są to żadne oficjalne obietnice, a jedynie półgłosem przekazywane plotki. Powiązane są one ze startem Apple Pay w Austrii, gdzie do tej pory ten standard płatności nie funkcjonował. Usługi z nim powiązane będą serwowane na razie przez tylko dwa banki Erste Sparkasse i N26. Apple zapowiedziało jednak integrację swojego systemu płatności z Revolutem, a że obie firmy działają także u nas, jest szansa, że nowość ta (jeśli można ją jeszcze tak nazywać), trafi również do polskich użytkowników brytyjskiego fintechu.

Reklama

Może potwierdzać to także niemiecka strona Apple, gdzie stoi jak byk, że Revolut dołączy do Apple Pay jeszcze w tym roku. Słowa „jeszcze w tym roku” brzmi tutaj dość komicznie, bo przecież dopiero zaczął się jego drugi kwartał, a w porównaniu do dostępności innych systemów płatności w Revolucie, Apple Pay wlecze się w ogonku. W Polsce pod Revoluta podpiąć można już przecież Google Pay, Garmin Pay czy FitBit Pay.

Wczoraj Revolutowi w Polsce „stuknęło” 400000 klientów, więc firma ewidentnie się rozwija. Obsługa Apple Pay powinna jeszcze w tym pomóc, ale jak widać, kwestie związane z licencjami i współpracą z amerykańskim gigantem nie zawsze idą gładko.

źródło: AntyWeb, Apple