Revolut z Apple Pay podobno jeszcze w tym roku. Uwierzę, jak zobaczę 19

Revolut z Apple Pay podobno jeszcze w tym roku. Uwierzę, jak zobaczę

Revolut ma sporą obsuwę, jeśli chodzi o porozumienie z Apple w sprawie połączenia płatności Apple Pay z kartami tego fintechu. Google Pay współpracuje z aplikacją brytyjskiej firmy od lata ubiegłego roku, co użytkowników Revoluta z iPhone’ami w kieszeni nieco mierzi.

Coś jednak ruszyło się w temacie. Oczywiście nie są to żadne oficjalne obietnice, a jedynie półgłosem przekazywane plotki. Powiązane są one ze startem Apple Pay w Austrii, gdzie do tej pory ten standard płatności nie funkcjonował. Usługi z nim powiązane będą serwowane na razie przez tylko dwa banki Erste Sparkasse i N26. Apple zapowiedziało jednak integrację swojego systemu płatności z Revolutem, a że obie firmy działają także u nas, jest szansa, że nowość ta (jeśli można ją jeszcze tak nazywać), trafi również do polskich użytkowników brytyjskiego fintechu.

Revolut z Apple Pay podobno jeszcze w tym roku. Uwierzę, jak zobaczę 21

Może potwierdzać to także niemiecka strona Apple, gdzie stoi jak byk, że Revolut dołączy do Apple Pay jeszcze w tym roku. Słowa „jeszcze w tym roku” brzmi tutaj dość komicznie, bo przecież dopiero zaczął się jego drugi kwartał, a w porównaniu do dostępności innych systemów płatności w Revolucie, Apple Pay wlecze się w ogonku. W Polsce pod Revoluta podpiąć można już przecież Google Pay, Garmin Pay czy FitBit Pay.

Wczoraj Revolutowi w Polsce „stuknęło” 400000 klientów, więc firma ewidentnie się rozwija. Obsługa Apple Pay powinna jeszcze w tym pomóc, ale jak widać, kwestie związane z licencjami i współpracą z amerykańskim gigantem nie zawsze idą gładko.

źródło: AntyWeb, Apple