Retro konsole Sega Mega Drive Flashback oraz Atari dostępne w Lidlu w niższych cenach

Lidl najwyraźniej chce przypodobać się nieco graczom. O ile dotąd promocje na gry czy akcesoria komputerowe w sklepach wielobranżowych kojarzyły się głównie z Biedronką, tak niższymi cenami retro konsol Lidl chce przyciągnąć tę specyficzną grupę klientów do siebie.

Reklama

Do tej pory za retro konsole Atari oraz Sega Mega Drive Flashback trzeba było wydać ponad 300 złotych. Na przykład za ten drugi system trzeba było dać 349 zł. Lidl proponuje każdą z konsol za 299 zł.

Wiadomo, że nie jest to sprzęt dla każdego – z obniżki ucieszą się pewnie ci, którzy mierzyli się już z zakupem retro konsoli i zagrania w klasyczne gry sprzed lat, ale cena startowa była dla nich nie do przeskoczenia. To gratka dla osób chcących znaleźć się w posiadaniu sprzętu o charakterystycznej stylistyce, tchnącej starym duchem przemysłu gier. Innym, którzy wciąż nie wiedzą, czy konsole są dla nich, można polecić PlayStation 3 – ceny używanych, zadbanych sztuk na rynku wtórnym są podobne.

Co takiego oferują Atari oraz Sega Mega Drive Flashback?

Sega Mega Drive Flashback (nie mylić z Sega Mega Drive Mini) zawiera w zestawie 2 pady i wbudowane 40 gier, w tym m.in. Gunstar Heroes, Comix Zone czy Altered Beast.

Atari z kolei ma wbudowane 110 gier, m. in. Space Invaders, River Raid czy Asteroids. Konsola sprzedawana jest w zestawie z dwoma padami w klasycznym kształcie dżojstików z przyciskami.

Ceny konsolek na pewno jeszcze spadną, jako że od ich premiery nie minęło zbyt dużo czasu. Mówię oczywiście o premierze ich odświeżonych, zmniejszonych wersji. Lidl na swoich stronach wspomina o dwuletniej gwarancji na sprzęt, ale nie podaje zbyt wielu informacji na temat tego, jak długo będzie utrzymywać się cena w okolicach 300 zł – pewnie do chwili wyprzedania zapasów. Konsole trafią do sklepów 9 grudnia.

 

źródło: Lidl (1), (2) dzięki gamingsociety