Huawei Nova 3 / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Jak pech, to pech. Na ~24 godziny przed premierą wyciekają rendery Huawei Nova 4

Huawei Nova 4 to pierwsza propozycja chińskiej firmy, która zamiast kontrowersyjnego notcha zaoferuje nam równie kontrowersyjny „ekran z dziurką”. Trzeba jednak oddać, że propozycja od Huawei wygląda po prostu świetnie, a na dodatek wyróżnia się naprawdę obiecującą specyfikacją techniczną.

Wypada rozpocząć od tego, że serwis źródłowy dotarł do wyników, jakie urządzenie wykręciło w Geekbenchu. Tym samym poznaliśmy też jego wewnętrzne oznaczenie: VCE-AL00. Są jednak rzeczy ważne i ważniejsze. Do tych drugich bez dwóch zdań należy zaliczyć obecność 8 GB pamięci RAM oraz 8-rdzeniowego procesora z taktowaniem 1,84 GHz., który na 90% okaże się być Kirinem 970 ;) Na szczęście, to nie koniec nowości.

Reklama
Huawei Nova 4, fot przez: DroidShout.com

Najciekawiej wyglądają oczywiście rendery, które odnajdziecie poniżej. Cieszy, że materiały, jakie zdołały wyciec, są tak wysokiej jakości. Daje to spore pojęcie o konstrukcji, jaką jutro oficjalnie powinien pokazać producent. Naturalnie, na pierwszym planie dumnie paraduje „ekran z dziurką”, ale nie sposób nie napomknąć też o potrójnym module aparatu głównego.

Jeśli informacje się potwierdzą, Nova 4 będzie występować w czterech wariantach kolorystycznych, które mają jeden wspólny mianownik – gradient. I tak, spodziewamy się wersji zbliżonej do bieli, błękitu, czerwieni oraz czerni. To dość bezpieczny dobór barw, gdzie każdy spokojnie powinien znaleźć coś dla siebie. Warto jednak jeszcze na moment powrócić do aparatu głównego.

Wiele wskazuje na to, że Huawei chce wykonać matrycę aparatu na bogato. Trudno bowiem inaczej nazwać zastosowanie modułu głównego, który będzie oferował 48-Mpix oczko aparatu. Spodziewamy się też, że drugi z aparatów dostanie 20-Mpix matrycę, a całość będzie domykał 2-Mpix aparat do głębi. Na ten moment niestety nie znamy żadnej szczegółowej specyfikacji technicznej. Wiadomo jednak, że Huawei „umie w aparaty„, dlatego też o potencjał foto-wideo, byłbym raczej spokojny.

Spodziewamy się, że wyświetlacz w Huawei Nova 4 będzie miał przekątną 6,4 cala przy rozdzielczości Full HD+ i dość unikalnym w branży formacie zbliżonym do 19,25:9. Poza wzmiankowanymi już 8 GB pamięci RAM spodziewamy się 128 GB na pliki użytkownika oraz 25-Mpix modułu do zdjęć selfie. Nie zabraknie też Androida Pie, a ogniwo akumulatora ma oferować pojemność 3750 mAh.

źródło: DroidShout.com

na zdjęciu głównym: Huawei Nova 3 (fot: Tabletowo.pl)