Samsung Galaxy Tab S4 – w kwestii proporcji ekranu, tablet może wrócić do swoich korzeni | Tabletowo.pl

Samsung Galaxy Tab S4 – w kwestii proporcji ekranu, tablet może wrócić do swoich korzeni

Dołącz do dyskusji 0

Jesteśmy praktycznie pewni, że Samsung przygotowuje następcę dla tabletu Galaxy Tab S3. Producent zaprezentuje go w ciągu najbliższych miesięcy. Choć o specyfikacji urządzenia wiemy już co nieco, dotąd nie byliśmy pewni tego, jak ten sprzęt będzie wyglądał. Na szczęście internet nie zawodzi i możemy się podzielić z Wami nową grafiką przedstawiającą sprzęt, który być może będziemy mieli okazję kupić jeszcze tej jesieni.

Być może niektórzy z Was pamiętają tablet Galaxy Tab S pierwszej generacji. Pojawił się na rynku w 2014 roku i miał proporcje ekranu 16:10. Dopiero jego następca wprowadził układ 4:3, który był kontynuowany w Galaxy Tab S3. Z kolei w spodziewanym Tab S4, proporcje ekranu mają znów wrócić do początkowych 16:10.

To nie jedyna zmiana, której możemy się spodziewać. Dotychczasowe przecieki w postaci marnej jakości zdjęć oraz poniższy render każą nam wierzyć, że Samsung poczyni jeszcze większe zmiany we wzornictwie swojego tabletu. Na grafice nie widać fizycznego przycisku „home” ani czytnika linii papilarnych na froncie urządzenia. Niewykluczone, że producent w ogóle zrezygnuje z tego sposobu weryfikacji tożsamości użytkownika i całkowicie przerzuci się na rozpoznawanie tęczówki oka. Byłoby to pewnym novum w tej kategorii urządzeń. Takim rozwiązaniem Samsung raczej nikogo by nie zszokował, ale nie można by wtedy odmówić producentowi odwagi w porzucaniu – bądź co bądź sprawdzonych już – rozwiązań na rzecz innych.

Oczywiście powyższy render nie jest oficjalną prezentacją prasową Koreańczyków, więc pewne detale mogą się jeszcze zmienić. Dziwi zwłaszcza użycie na ekranie blokady przeglądarki Chrome zamiast domyślnej aplikacji Samsunga.

Jeśli chodzi o specyfikację, przypomnijmy, że myśląc o Samsungu Galaxy Tab S4, mówimy o tablecie z 10,5-calowym ekranem, pracującym w rozdzielczości 2560×1600 pikseli, procesorem Snapdragon 835, 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Oprócz tego urządzenie zostanie wyposażony w 12-megapikselowy aparat tylny oraz 7-megapikselową kamerę przednią. Do tego sprzęt ma działać na Androidzie 8.0 Oreo po wyjęciu z pudełka.

Kiedy zobaczymy nowy tablet Samsunga? Niewykluczone, że na targach IFA w Berlinie, choć co do tego żadnej pewności mieć nie możemy. Przynajmniej na razie.

Tablet Samsung Galaxy Tab S4 coraz bliżej. Będzie miał skaner tęczówki oka i obsłuży stację DeX

źródło: Android Headlines, Sammobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona