Redmi Watch 2 plakat
Źródło: Redmi (weibo.com)

Redmi Watch 2 i Redmi Note 11 z ekranami AMOLED. Nareszcie ładny wyświetlacz w zegarku

Chiński producent nie zwalnia tempa. Po ujawnieniu daty prezentacji Redmi Watch 2, firma dzieli się z nami kolejnymi informacjami dotyczącymi swoich październikowych premier.

Zacznijmy od smartwatcha Redmi Watch 2

Zegarek, który zadebiutuje równocześnie z Redmi Note 11, otrzyma ekran AMOLED o rozmiarze 1,6 cala. Będzie zatem większy od swojego poprzednika o 0,2 cala. Powinien też pochwalić się lepszą widocznością, ze względu na zmianę technologii z LCD na OLED.

Wcześniej dowiedzieliśmy się, że sprzęt nie zmieni przesadnie swojego wyglądu w stosunku do zeszłorocznego czasomierza i otrzyma kwadratowy, zaokrąglony na rogach korpus. Boczny guzik został przesunięty bliżej środkowej części obudowy i tym razem wkomponowuje się w jej linię. Digital Chat Station, jeden ze znanych informatorów, podzielił się za pośrednictwem platformy Weibo trzema grafikami, które zdradzały trzy warianty kolorystyczne, w jakich może pojawić się smartwatch: beżowy, niebieski i czarny. Dzisiejszy plakat dodaje do puli różowy kolor.

Technologia AMOLED pojawi się także w Redmi Note 11

Firma potwierdziła, że smartfon także otrzyma wyświetlacz AMOLED, choć jego rozmiar nadal pozostaje dla nas tajemnicą. Spekuluje się, że Redmi Note 11 nie urośnie względem poprzednika i przekątna zatrzyma się na rozmiarze 6,67 cali.

Submarka Xiaomi, zamiast informować o przekątnej ekranu, pochwaliła się, że ramki z jego lewej oraz prawej strony są szerokie na 1,75 milimetra, a średnica wcięcia na przednią kamerę wyniesie 2,96 milimetra. O wiele ciekawsze rzeczy dzieją się z tyłu. Tam bowiem chiński producent postanowił zastosować szkło marki AG Glass, które wyróżniać się będzie inną fakturą niż zwykłe szkło (cokolwiek to znaczy) oraz zwiększoną odpornością na zarysowania oraz odciski palców.

Redmi tak łatwo nam nie odpuści i przez kolejne 7 dni możemy spodziewać się kolejnych plakatów i informacji. Do „odkrycia” pozostały nam chociażby parametry aparatów, czy sugerowana cena na premierę. Przypominam, że ta została zaplanowana na 28 października, dla obu sprzętów.