Xiaomi Redmi Note 8 Pro

Na takiego Redmi Note 8 Pro czekają wszyscy, którzy nienawidzą MediaTeka

Jeśli patrzeć wyłącznie na polską ofertę Redmi, model Redmi Note 8 Pro jest najlepszą propozycją w portfolio marki (choć Redmi Note 8T jest niewiele gorszą). Do wielu osób jednak to nie przemawia, ponieważ w ich opinii zastosowany procesor skreśla ten smartfon. Pojawiła się nadzieja, że ich prośby zostaną wysłuchane i na rynek trafi wersja z układem od Qualcomma na pokładzie.

To już drugie podejście

Na długo przed oficjalną premierą Redmi Note 8T pojawiły się doniesienia, że zostanie on wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 730G. Niestety, dość szybko okazało się, że plotka ta nie znajdzie potwierdzenia w rzeczywistości. Teraz, kiedy smartfon oficjalnie zadebiutował (najpierw w Europie, a wczoraj w Polsce), wiadomo już, że na jego pokładzie znajduje się układ Qualcomm Snapdragon 665. SoC ten oferuje znacznie mniejszą wydajność niż chipset z wyżej pozycjonowanej serii 700.

Reklama

Mimo że MediaTek Helio G90T w Redmi Note 8 Pro zapewnia mnóstwo mocy i dobrze radzi sobie również z bardziej wymagającymi zadaniami (według AnTuTu jest mocniejszy niż Qualcomm Snapdragon 710), wiele osób ma tak dużą awersję do procesorów tajwańskiego przedsiębiorstwa, że od razu skreśliła ten smartfon. Czy słusznie? Z przygotowanej przez Kubę recenzji tego modelu wynika, że w ogólnym ujęciu jest to jak najbardziej warty swojej ceny sprzęt, nawet jeśli ma swoje wady – ale które urządzenie ich nie ma?

Recenzja Xiaomi Redmi Note 8 Pro. W tej cenie nie brałbym innego!

Tym razem może się jednak udać

Skoro Redmi Note 8T „zawiódł” nasze oczekiwania, wydawało się, że już wszystko stracone. Tymczasem pojawiły się kolejne doniesienia, że Redmi Note 8 Pro doczeka się wersji z procesorem Qualcomm Snapdragon, konkretniej z wspomnianym już SoC o oznaczeniu 730G. Tym razem są one podparte faktem, że dwa smartfony Xiaomi z nazwami kodowymi M1912G7BE i M1912G7BC zostały certyfikowane przez jedną z chińskich agencji (3C) – mają to być warianty z układem ze stajni amerykańskiego producenta.

Mimo że to wciąż nic pewnego, można wierzyć, że Redmi Note 8 Pro z procesorem Qualcomm Snapdragon 730G prędzej czy później rzeczywiście zadebiutuje na rynku, ponieważ to już kolejny raz, gdy o tym słyszymy – a w każdej plotce jest ziarno prawdy, już wielokrotnie się o tym przekonaliśmy. W dodatku teraz zaczynają na to wskazywać wiarygodne źródła, więc powoli zaczynamy czekać na oficjalną premierę.

Źródło: @xiaomishka