smartfon Redmi 9 Power smartphone teaser
źródło: Xiaomi

Xiaomi zapowiada nowy smartfon „pełny mocy”

Mimo że już wkrótce pożegnamy 2020 rok, Xiaomi nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa w segmencie smartfonów. Jeden z największych producentów zapowiedział premierę „nowego” modelu Redmi 9 Power, który ma być „pełen mocy”.

Syzyfową pracą byłaby próba policzenia, ile smartfonów w ciągu całego 2020 roku wprowadziło na rynek Xiaomi. Okazuje się, że producent ma jeszcze jedną „nowość” w zanadrzu, którą zaprezentuje w tym miesiącu.

Xiaomi zapowiada premierę „nowego” smartfona Redmi 9 Power

Indyjski oddział Xiaomi rozpoczął kampanię zapowiadającą rychłą premierę nowego smartfona „pełnego mocy”. Redmi 9 Power, bo o nim mowa, zadebiutuje oficjalnie w tym kraju 17 grudnia 2020 roku, czyli za dokładnie tydzień.

Samo Xiaomi nie ujawnia zbyt wielu informacji na jego temat, a jedynie zapowiada, że smartfon zaoferuje „mocny” aparat, baterię, procesor (Qualcomm Snapdragon), wyświetlacz, pamięć, dźwięk oraz design.

Co faktycznie zaoferuje Redmi 9 Power i co będzie miał wspólnego z Redmi Note 9 4G?

W przeszłości pojawiły się nieoficjalne informacje, że Redmi 9 Power będzie niczym innym, jak przebrandowanym Redmi Note 9 4G, który zadebiutował w Chinach 26 listopada 2020 roku.

Jak jednak donosi serwis 91mobiles, nie jest to do końca prawdą, ponieważ nadchodząca nowość zaoferuje nieco bardziej rozbudowany aparat główny niż chiński Redmi Note 9 4Gna jego panelu tylnym znajdą się w sumie cztery obiektywy (a nie tylko trzy), w tym główny o rozdzielczości 48 Mpix.

smartfon Redmi 9 Power smartphone camera
źródło: 91mobiles

Niewykluczone jednak, że będzie to jedyna zmiana względem Redmi Note 9 4G, ponieważ raczej wątpliwe, aby Xiaomi zdecydowało się stworzyć całkowicie nowy smartfon – w tym roku na rynku zadebiutowało bowiem wiele identycznych modeli pod różnymi markami, które różniły się od siebie jedynie drobnymi detalami.

Spójrzcie zresztą na design Redmi Note 9 4G, a potem znów na załączony powyżej render Redmi 9 Power – prawda, że oba smartfony są bardzo do siebie podobne? To na pewno nie przypadek.

smartfon Redmi Note 9 4G smartphone
Redmi Note 9 4G (źródło: Xiaomi)

Można zatem założyć, że Redmi 9 Power faktycznie okaże się lekko podrasowanym Redmi Note 9 4G. W związku z tym można oczekiwać, że nadchodząca „nowość” zaoferuje m.in. 6,53-calowy wyświetlacz Full HD+, procesor Qualcomm Snapdragon 662, akumulator o pojemności 6000 mAh z obsługą 18 W ładowania i podwójne głośniki stereo z certyfikatem Hi-Res Audio.