Recenzja Samsunga Galaxy J3 2016

Aparat

Niebywałą zaletą aparatu jest fakt, że – podobnie jak w dużo droższych smartfonach Samsunga – możemy go uruchamiać za pomocą dwukrotnego kliknięcia przycisku Home. Jak się możecie domyślać, działa to z małym opóźnieniem. Gdy już aparat zostanie włączony, dłuższą chwilę zajmuje złapanie ostrości, co np. w Galaxy J7 2016 następuje dużo szybciej. I to jest właśnie główny problem aparatu w tym smartfonie – często zdjęcia wychodzą po prostu nieostre.

Reklama

Aparat główny to 8 Mpix z nagrywaniem wideo w HD (1280×720 pikseli) – tak, dobrze widzicie, nie ma tu Full HD; natomiast kamerka przednia – 5 Mpix. I tu kolejny (z nielicznych) plus Galaxy J3 2016 – kamerka przednia robi niezłe autoportrety – również nocą. Wszystko dzięki temu, że ekran rozbłyska z jasnością maksymalną, przez co doświetla zdjęcie. Efekty są świetne – widać nas na zdjęciach, na których w przypadku innych modeli nie byłoby nawet cienia szansy.

samsung-galaxy-j3-2016-recenzja-tabletowo-07

Zdjęcia z głównego aparatu, oglądane na ekranie smartfona, sprawiają wrażenie bardzo przeciętnych. Podobnie jest, gdy odpalimy je na ekranie laptopa. Zdjęcia robione w dzień są niezłe pod względem odwzorowania barw i detali, ale często prześwietlone, co widać głównie po tym, jak na fotografiach wygląda niebo. Im ciemniej, tym zdjęcia wychodzą dużo gorsze i mają więcej szumów. Podsumowując, aparatu w Galaxy J3 2016 nie można uznać za jego zaletę.

Przykładowe zdjęcia zrobione Galaxy J3 2016 (w oryginalnej rozdzielczości – wystarczy otworzyć w nowej karcie):

Przykładowe wideo:

samsung-galaxy-j3-2016-recenzja-tabletowo-09

Akumulator – czas pracy

Czas pracy Samsunga Galaxy J3 2016, którego akumulator ma zaledwie pojemność 2600 mAh, raczej dla nikogo nie będzie żadnym zaskoczeniem. Średnio oferuje dzień działania, od rana do wieczora, z czego na włączonym ekranie 3,5-4 godziny, w zależności od jasności ekranu, włączonych modułów łączności i sposobu eksploatacji.

Mniej wymagający użytkownicy będą w stanie „wyciągnąć” z niego 1,5 dnia działania, czasem nawet dociągając do dwóch, ale jest to możliwe wyłącznie przy włączonym WiFi.

Podsumowanie

Po przeczytaniu powyższego tekstu mam nadzieję, że macie już całkowity ogląd na to, jaki jest Samsung Galaxy J3 2016. Owszem, ma sporo zalet w postaci przede wszystkim wyświetlacza Super AMOLED, NFC czy nocnych selfie, na których coś widać w przeciwieństwie większości tanich smartfonów. Ale po drugiej stronie znajdziemy masę minusów, których wcale nie tłumaczy cena, wynosząca w tym momencie ok. 650 złotych. Telefon nie ma czujnika światła, który wydaje się już standardem, ani diody powiadomień. Brakuje w nim również podświetlenia przycisków systemowych, a 8GB pamięci zakrawa o żart. Ale jest to i tak niczym w obliczu po prostu kiepsko działającej całości – Galaxy J3 2016 wymaga sporo cierpliwości i, tak jak już napisałam wcześniej, skierowany jest do osób, które nie zdają sobie sprawy z tego, że smartfony – nawet w podobnej cenie – mogą działać szybciej i lepiej.

A skoro już o konkurencji mowa, w zbliżonej cenie można dostać LG K8, Kruger&Matz Live 3, Asusa Zenfone 2 Laser, Huawei Y6 Pro, niebywale popularną Moto G trzeciej generacji lub zeszłoroczny hit Huawei – P8 Lite. Zwłaszcza ten ostatni wydaje się ciekawą propozycją – głównie ze względu na lepszy procesor, 2GB RAM, dwukrotnie większą przestrzeń na pliki i dual SIM.

Spis treści:

1. Wzornictwo, jakość wykonania. Wyświetlacz
2. Działanie, oprogramowanie. Zaplecze komunikacyjne. Głośnik
3. Aparat. Czas pracy. Podsumowanie

Smartfon do testów dostarczył x-kom. Dzięki :)

Recenzja Samsunga Galaxy J3 2016
WYŚWIETLACZ
8.5
DZIAŁANIE - PŁYNNOŚĆ, WYDAJNOŚĆ
5.5
AKUMULATOR
6.5
MULTIMEDIA
7
PORTY, ZŁĄCZA, ŁĄCZNOŚĆ
8.5
WZORNICTWO
7
JAKOŚĆ WYKONANIA
7
Ocena użytkownika0 głosów
0
Zalety
wyświetlacz Super AMOLED
NFC
wsparcie dla USB OTG
mocne doświetlenie nocnych selfie
jakość odtwarzanego dźwięku, mimo że mono
wymienny akumulator
radio
Wady
ogólne działanie pozostawia wiele do życzenia
brak czujnika światła
brak diody powiadomień
niepodświetlane przyciski systemowe
mało pamięci wewnętrznej
brak żyroskopu
starsza wersja systemu
7.1
OCENA