Recenzja tabletu Samsung Galaxy Tab S2 9,7″

Najbardziej przemyślany tablet w ofercie Samsunga

Skaner linii papilarnych

Galaxy Tab S była pierwszą serią tabletów Samsunga, która oferowała skaner linii papilarnych. W Galaxy Tab S2 również go znajdziemy. Możemy go wykorzystać do logowania do witryny, weryfikacji konta Samsung oraz, a może przede wszystkim, do odblokowywania ekranu. Czytnik działa dokładnie tak samo, jak ma to miejsce w Galaxy S6, czyli przez przyłożenie palca do przycisku Home, a nie, jak to jest w Galaxy Note 4 – przez przesunięcie palca z góry na dół po tym samym przycisku.

Co ważne, skaner działa naprawdę doskonale i nie ma problemów z poprawnym odczytywaniem odcisków – w dodatku niezależnie od tego, pod jakim kątem przyłożymy do niego palec. Zatem odblokowanie ekranu jest natychmiastowe – wystarczy kliknąć przycisk Home, przytrzymać krótką chwilę, a ten już jest odblokowany (zamiast okrężnej drogi – klikania na Home i przeciągania palcem po ekranie).

Akumulator

Niewielka grubość Galaxy Tab S2 9,7” (5,6 mm) musiała się odbić na pojemności akumulatora, która wynosi w tym przypadku 5870 mAh. To sporo mniej niż w Galaxy Tab S 10.5 (7900 mAh), ale i sporo więcej niż w Galaxy Tab S 8.4 (4900 mAh) czy Galaxy Tab S2 8.0 (4000 mAh).

Czas pracy urządzenia w moich rękach to średnio 2-3 doby (51-72 godzin), z czego na włączonym ekranie ok. 6 godzin (maksymalnie udało mi się uzyskać 6 godzin 15 minut). Jest to wynik uzyskany korzystając głównie z LTE (wspomagając się, w miarę możliwości WiFi), z jasnością ekranu ustawioną na automatyczną (od połowy skali do maksymalnej na zewnątrz, w pomieszczeniach – bliżej minimalnej).

Warto wspomnieć, że – podobnie jak w każdym urządzeniu Samsunga – także i tutaj, gdy poziom naładowania baterii spada poniżej 5% nie można robić zdjęć, a jasność ekranu spada do minimalnej.

Ładowanie tabletu trwa dość długo, bo ok. trzy godziny.

Aparat

Tylny aparat (8 Mpix) do złych nie należy, aczkolwiek wciąż trudno jest mi się przekonać do robienia zdjęć większymi tabletami. Kamerka frontowa natomiast (2,1 Mpix) nie jest zbyt dobrej jakości, ale do wideokonferencji na Skype spokojnie wystarcza.

W trybach mamy dostępny tryb manualny („profesjonalny”), aczkolwiek dość mocno okrojony względem tego, który znamy z Galaxy S6 – już samo to pokazuje, że również Samsung podchodzi do robienia zdjęć tabletami podobnie jak ja, czyli dość sceptycznie. Znajdziemy tu bowiem jedynie balans bieli, ISO, ekspozycję i tryb pomiaru.

Wideo, zarówno tylnym, jak i przednim aparatem, nagramy w Full HD – z tą jedną różnicą, że w przypadku tylnego mamy stabilizację obrazu, której we frontowym brakuje. Tylnym aparatem nagramy wideo w maksymalnej rozdzielczości 2560 x 1440.

Etui Book Cover

Dużo bardziej prestiżowe i eleganckie niż w przypadku Galaxy Tab A, zupełnie inne niż to dedykowane Galaxy Tab S pierwszej generacji – takie wnioski nasuwają się po wzięciu Book Cover do Galaxy Tab S2 do ręki. Prezentuje się dużo lepiej i już na pierwszy rzut oka sprawia lepsze wrażenie.

Jak przystało na każdy Book Cover, także i jego zadaniem jest ochrona zarówno tylnej obudowy tabletu, jak i jego ekranu. Dodatkowo oferuje możliwość postawienia urządzenia w trzech pozycjach – wygodnym do pisania, czytania/przeglądania internetu oraz oglądania.

Dedykowane etui mocuje się w dwa niewielkie otwory. Aby to zrobić trzeba użyć dość dużo siły – odniosłam wrażenie, że dużo więcej niż w przypadku Galaxy Tab A czy Galaxy Tab S pierwszej generacji. Ale to dobrze – nie ma możliwości, by etui samo się odpięło.

Dostępność i ceny

Przedsprzedaż tabletów z serii Galaxy Tab S2 rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu i w ramach oferty gratis dorzucana będzie do urządzenia karta pamięci o pojemności 128GB. Od 20 sierpnia będzie je można obejrzeć w sklepach Samsung Brand Store, natomiast sprzedaż właściwa ruszy 3 września. Ceny będą przedstawiały się następująco:

 • Samsung Galaxy Tab S2 8.0 WiFi (SM-T710): 1599 złotych,
 • Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE (SM-T715): 1899 złotych,
 • Samsung Galaxy Tab S2 9.7 WiFi (SM-T810: 1899 złotych,
 • Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE (SM-T815): 2199 złotych.

Podsumowanie

W moich oczach Galaxy Tab S2 9.7 wygląda na najbardziej przemyślany tablet w portfolio Samsunga. Tu wszystko gra – wydajność na najwyższym poziomie, najbardziej potrzebne oprogramowanie i dodatki systemowe na wyciągnięcie ręki oraz ładne wzornictwo. Dzięki swojej niesamowitej smukłości doskonale się prezentuje, do tego świetnie działa i oferuje naprawdę dobrze działający skaner linii papilarnych. Zalety można wymieniać długo – wystarczy spojrzeć na ich listę znajdującą się poniżej. Ale nie obeszło się też bez wad. Wśród nich najbardziej boli tylko 9GB pamięci do wykorzystania przez użytkownika (na szczęście z możliwością rozszerzenia o 128GB) oraz czas pracy akumulatora – maksymalnie 6 godzin na włączonym ekranie.

Spis treści:
1. Wzornictwo, jakość wykonania. Wyświetlacz
2. Działanie, oprogramowanie. Moduły łączności
3. Skaner linii papilarnych. Aparat. Akumulator. Book Cover. Dostępność i ceny

[wpsm_column size=”one-half”][wpsm_pros title=”Plusy:”]

 • eleganckie wzornictwo
 • świetny wyświetlacz
 • obsługa kart 128GB
 • podświetlane przyciski systemowe
 • płynność, wydajność
 • LTE, GPS, Bluetooth, WiFi
 • możliwość dzwonienia
 • ekstra cienki i lekki
 • świetnie działający skaner linii papilarnych
 • przydatne dodatki systemowe
 • otwory w obudowie do dedykowanego etui
 • świetne tryby oszczędzania energii
 • dobry aparat
 • prestiżowe etui

[/wpsm_pros][/wpsm_column][wpsm_column size=”one-half” position=”last”][wpsm_cons title=”Minusy:”]

 • brak najnowszej wersji Androida
 • mało pamięci dla użytkownika (9GB)
 • głośniki na dolnej krawędzi
 • wystający obiektyw aparatu
 • brak możliwości przenoszenia aplikacji na kartę pamięci

[/wpsm_cons][/wpsm_column]

Recenzja tabletu Samsung Galaxy Tab S2 9,7″
Wnioski
Samsung wreszcie zdecydował się na zastosowanie ekranu o proporcjach 4:3 w high-endowym sprzęcie, wychodząc naprzeciw osobom, które właśnie takiego formatu od niego oczekiwały. Wprowadzając serię Galaxy Tab S2 na rynek Samsung ma w ofercie sprzęt z wyższej półki dla każdego. Co więcej, pierwsza generacja Galaxy Tab S, 8.4 i 10.5, nie zdążyła się jeszcze zestarzeć, choć nie ukrywam, że chętnie zobaczyłabym jej następców (zwłaszcza mniejszego z nich, który jest niesamowicie poręczny).
wyświetlacz
9.5
DZIAŁANIE - PŁYNNOŚĆ, WYDAJNOŚĆ
9
akumulator
6.5
multimedia
9
PORTY, ZŁĄCZA, ŁĄCZNOŚĆ
9
JAKOŚĆ WYKONANIA
10
wzornictwo
10
Ocena użytkownika0 głosów
0
9
OCENA