Recenzja Lenovo Moto X Force | Strona 3 | Tabletowo.pl

Recenzja Lenovo Moto X Force

Dołącz do dyskusji 0

Aparat

Kolejna recenzja smartfona Moto, kolejny raz napiszę dokładnie to samo: aplikacja aparatu w telefonach z tej serii woła o pomstę do nieba. Jest zupełnie nieintuicyjna – mówię to jako osoba, przez której ręce przeszły przeróżne urządzenia różnych firm, mająca pogląd na to, jak sytuacja wygląda w innych systemach i w przypadku innych nakładek androidowych. Głównym minusem tej aplikacji jest fakt, że tapnięcie w ekran w wybranym miejscu robi zdjęcie, a nie ustawia ostrość. Żeby móc to zrobić, należy najpierw przejść do ustawień (wysuwanych z lewej strony interfejsu), zaznaczyć odpowiednią opcję, a następnie przesunąć okrąg, jaki pojawia się na ekranie. W dalszym ciągu nie mogę się przyzwyczaić do tego rozwiązania.

moto-x-force-tabletowo-recenzja-09

Ale nie samą aplikacją człowiek żyje – ważniejsze są same zdjęcia, które w przypadku Moto X Force są dobrej jakości. Do dyspozycji mamy obiektyw 21 Mpix f/2.0. Na fotografie nim wykonane patrzy się przyjemnie, ale ich jakość – w mojej ocenie – nie jest porównywalna do tej z Samsunga Galaxy S7 czy Huawei P9.

Przednia kamerka (5 Mpix) ma widoczny problem z HDR, co zresztą możecie zobaczyć na przykładach poniżej. Łapiąc ostrość na mnie – zamek w tle jest strasznej jakości, robiąc odwrotnie – mnie w ogóle nie widać. Ogólnie jakość jest zadowalająca, ale w mojej opinii nic więcej. Przednia dioda LED w pewnej mierze ulepsza zdjęcia robione w słabych warunkach oświetleniowych, ale wciąż nie wyglądają one najlepiej.

Aparat główny nagrywa wideo w 4K (Full HD lub SloMo), natomiast frontowy – w Full HD (lub SloMo).

Przykładowe wideo w 4K:

Przykładowe wideo w Full HD:

Frontowa kamera – Full HD:

Akumulator

Moto X Force, pod obudową o grubości 9,2 mm, skrywa akumulator o pojemności 3700 mAh. Spodziewałam się po nim dłuższego czasu pracy. Tymczasem zależy on w dużej mierze od tego, czy korzystamy ze smartfona w trybie mieszanym (WiFi/LTE), czy wyłącznie na danych mobilnych. W przypadku pierwszego scenariusza udało mi się uzyskiwać czas pracy między 4,5 a 6 godzin na włączonym ekranie (SoT) przy maksymalnie dwóch dniach działania (odłączenie od ładowarki rano, podłączenie następnego dnia wieczorem). Ale już na samym LTE czas pracy ulegał znacznemu skróceniu – standard to 3-3,5 godziny SoT przy dniu działania.

W zestawie ze smartfonem otrzymujemy ładowarkę wspierającą szybkie ładowanie, dzięki której cały proces trwa godzinę i dwadzieścia pięć minut.

Podsumowanie

Znam osoby, którym często smartfony wylatują z rąk – Lenovo Moto X Force byłby dla nich zbawieniem. Nie dość, że mają pewność, że ekran się nie potłucze podczas bliskiego spotkania z podłogą, to jeszcze samo urządzenie działa płynnie i potrafi zadowolić nawet najbardziej wymagających – no, może poza graniem i dłuższym nagrywaniem wideo w wysokiej rozdzielczości, podczas których to jego obudowa potrafi się nieco nagrzać.

Czysty Android w najnowszej wersji, dobry ekran AMOLED, aparat, szybkie ładowanie i indukcyjne oraz świetna jakość rozmów – to główne cechy Moto X Force. Na drugiej szali jest jednak bardzo zróżnicowany czas pracy w zależności od korzystania z WiFi czy LTE, głośnik mono oraz aplikacja aparatu, która woła o pomstę do nieba.

A Wy co sądzicie na temat Moto X Force? Może są wśród nas jacyś posiadacze tego modelu, którzy mogą powiedzieć kilka słów na temat tego, jak urządzenie sprawdza się po dłuższym użytkowaniu?

Spis treści:

1. Wzornictwo, jakość wykonania. Wyświetlacz
2. Działanie, oprogramowanie. Zaplecze komunikacyjne. Głośnik
3. Aparat. Akumulator. Podsumowanie. Plusy i minusy

Smartfon do testów dostarczył x-kom. Dzięki!

8.7 Ocena (1-10)
Lenovo Moto X Force

Plusy:
 • nietłukący wyświetlacz
 • szybkie ładowanie, ładowanie indukcyjne
 • bezproblemowe działanie
 • jakość rozmów
 • nagrywanie w 4K
 • ekran AMOLED
Minusy:
 • brak czytnika linii papilarnych
 • głośnik mono (!)
 • brak radia
 • niewymienny akumulator
 • brak diody powiadamiającej

WYŚWIETLACZ
9
DZIAŁANIE - PŁYNNOŚĆ, WYDAJNOŚĆ
8.5
OPROGRAMOWANIE
9.5
AKUMULATOR
7.5
MULTIMEDIA
7.5
PORTY, ZŁĄCZA, ŁĄCZNOŚĆ
9.5
JAKOŚĆ WYKONANIA
9
WZORNICTWO
8
Nietłukący się ekran
10
Dodaj swoją recenzję  |  Read reviews and comments
Następna strona

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona