Recenzja Kruger&Matz Edge 1084 | Strona 3 | Tabletowo.pl

Recenzja Kruger&Matz Edge 1084

Dołącz do dyskusji 0

Aparaty

W urządzeniu znajdziemy dwie kamerki: na froncie i na tyle urządzenia. Obie posiadają matrycę 2 Mpix i nie ukrywajmy, że są one bardzo przeciętne. Okej, podstawowe zdjęcia uda nam się wykonać, ale nie ma co spodziewać się jakiś cudów. Jednak z drugiej strony czy faktycznie aparat w tablecie jest niezbędnym dodatkiem? Raczej w to wątpię, dość dziwnie wygląda się podczas wykonywania zdjęć tabletem.

Jedynie kamerka frontowa mogłaby być nieco lepsza – tak, jak w tablecie aparat na tyle urządzenia jest, jak dla mnie, zbędnym dodatkiem, to frontowa matryca powinna być jak najlepsza. Chodzi tu przede wszystkim o możliwość przeprowadzania wideokonferencji. W tym przypadku lepsza kamerka jest zawsze mile widziana.

Sama aplikacja aparatu nie jest jakoś zbytnio rozbudowana. Kilka opcji, przyciski do wykonywania zdjęć i filmów – wszystko bardzo przejrzyste i proste.

Akumulator

Kruger&Matz Edge 1084 dość pozytywnie zaskoczył mnie w kwestii akumulatora. Jesteśmy w stanie korzystać z naszego urządzenia bez przerwy przez nawet 7 godzin – wszystko w zależności od intensywności użytkowania. Najwięcej, około 7 godzin, udało mi się uzyskać przy włączonym Wi-Fi, jasności do połowy podczas korzystania jednocześnie z edytora tekstowego oraz przeglądarki internetowej (odtwarzanie muzyki). Przy tych samych akcjach, lecz przy użyciu LTE zamiast Wi-Fi, czas pracy jest nieco gorszy – około 5,5 godziny.

Podsumowanie

Kruger&Matz Edge 1084 to ciekawe urządzenie, aczkolwiek nie jest pozbawione wad. Przede wszystkim minusem są przeciętne podzespoły, które nie pozwalają na płynną pracę. Osobiście zastrzeżenia mam do klawiatury, która nie jest zbyt wygodna, a wręcz na dłuższą metę pisanie na niej jest męczące. Dziwne dla mnie jest również to, że wbudowany moduł LTE jest tak słaby, że o wiele lepszym rozwiązaniem jest udostępnianie internetu z telefonu…

Myślę, że Kruger&Matz Edge 1084 jest dobrą propozycją dla osób, które szukają urządzenia typowo na wyjazdy lub tylko okazyjne przeglądanie sieci. Codzienne korzystanie z tej hybrydy jako głównego komputera nie jest, według mnie, dobrym pomysłem. Trzeba jednak brać pod uwagę cenę tego urządzenia – za 1299 złotych też nie można spodziewać się jakiegoś „demona prędkości”.

Moim zdaniem jednak Kruger&Matz Edge 1084 jest o wiele lepszą propozycją od  typowych notebooków. Podobne podzespoły, niemal taka sama cena, z tym, że tu mamy jeszcze jeden świetny dodatek – ekran dotykowy. Może niektórzy powiedzą, że to zbędny dodatek, którego nikt nie potrzebuje – moim zdaniem jest to jednak coś, co bardzo ułatwia korzystanie z naszego urządzenia. Jeśli więc zastanawiacie się między hybrydą a notebookiem, jak dla mnie pierwsza propozycja jest oczywistym wyborem.

Plusy:

  • Dobrej jakości obudowa tabletu
  • Duża ilość złączy
  • Długo działający akumulator
  • Zadowalający wyświetlacz
  • Sporo dodatków związanych z funkcjonalnością Windowsa (multiwindow, tryb tabletu)

Minusy:

  • Przeciętna klawiatura
  • Mały touchpad
  • Słaby moduł LTE
  • Czasami problemy z płynnością

6.9 Ocena (1-10)

Cena
7
Jakość wykonania
8
Klawiatura
5
Wyświetlacz
8
Łączność Wi-Fi
8
Łączność LTE
4
Wydajność
6.5
Bateria
8.5
Dodaj swoją recenzję  |  Read reviews and comments

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona