Recenzja Kruger&Matz Edge 1084 | Strona 2 | Tabletowo.pl

Recenzja Kruger&Matz Edge 1084

Dołącz do dyskusji 0

System i płynność działania

W Kruger&Matz Edge 1084 znajdziemy 32-bitową wersję systemu operacyjnego Windows 10. Posiada on pełną funkcjonalność znaną ze standardowych komputerów. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem są przeciętne podzespoły… Czasami, najzwyczajniej w świecie, 2GB RAM to za mało, szczególnie przy przeglądaniu kilku stron internetowych. Często zdarzało się, że niektóre karty zostały zamknięte w tle, po ponownym przejściu do nich musieliśmy zaczekać aż na nowo się załadują. Na dłuższą metę może to być nieco irytujące.

Nie tylko przeglądarka internetowa ma problemy z płynnością. Czasami podczas pisania w aplikacji Word Mobile (program jest dołączony do urządzenia, pełną wersję pakietu Office możemy dokupić) aplikacja nagle się minimalizowała, a następnie wyskakiwał błąd, że sterownik karty graficznej przestał działać. W trakcie testów pojawiła się jedna aktualizacja. Po jej zainstalowaniu problem jakby pojawiał się nieco rzadziej, ale, niestety, nie zniknął całkowicie.

Zrzut ekranu (1)

Na spory plus, jak dla mnie, jest dodatek, który automatycznie przełącza urządzenie w tryb tabletu po odczepieniu klawiatury. Włącza się wtedy automatyczny obrót ekranu, który działa w tym modelu bez jakichkolwiek zarzutów. Sam tryb nie zmienia jakoś drastycznie funkcjonalności urządzenia – wyłączony jest pulpit, za to mamy o wiele większe ikony.

Warto też wspomnieć o możliwości uruchamiania dwóch aplikacji jednocześnie. Wystarczy przesunąć palcem od góry wyświetlacza i przeciągnąć dany program na prawą lub lewą stronę, wtedy bez problemu możemy cieszyć się większą funkcjonalnością naszego urządzenia. Jest to dodatek, który moim zdaniem przekonuje, że tablety z Windowsem są o wiele lepiej przemyślane niż większość urządzeń z Androidem.

Zrzut ekranu (21)

Warto powiedzieć też, że tablet, nawet przy mniej intensywnym użytkowaniu, dość mocno się grzeje. Szczególnie trzymając urządzenie w rękach bez klawiatury możemy poczuć niemały dyskomfort spowodowany tym, że lewa strona obudowy jest dość ciepła. Jest to bardziej odczuwalne również przez to, że obudowa, jak pisałem wyżej, wykonana jest z metalu, który świetnie przewodzi ciepło…

Kilka testów syntetycznych

Myślę jednak, że do takiego sporadycznego używania, na przykład podczas podróży, urządzenie to może być dobrym rozwiązaniem. Do codziennego używania Kruger&Matz nie każdemu przypadnie do gustu – hybryda ma zwyczajnie za słabe podzespoły do płynnej pracy.

Moduły i łączność

W urządzeniu znajdziemy wszystkie najbardziej potrzebne moduły. Muszę przyznać, że strony przy użyciu Wi-Fi ładują się z przyzwoitą szybkością, wszystko działa jak należy i tutaj nie ma co się zbędnie rozpowiadać na ten temat. Mogę się jednak trochę przyczepić do LTE. Czasami tablet ma problem z internetem w miejscach, gdzie na telefonie z kartą tego samego operatora mamy pełny zasięg. Czasami wręcz wolałem udostępnić internet z telefonu, niż korzystać z wbudowanego modułu – wtedy strony ładują się nieco szybciej.

Test szybkości internetu korzystając z wbudowanego modułu LTE

Test szybkości internetu z tej samej karty przy udostępnianiu z telefonu

W kwestii Bluetooth nie mam żadnych zastrzeżeń. Wszystko działa jak należy. Z modułów został jeszcze tylko GPS, który błyskawicznie sobie radzi z określaniem naszej lokalizacji. Dodatkowo zaimplementowane mapy Here mogą poszczycić się dość dużą aktualnością i szczegółowością.

6.9 Ocena (1-10)

Cena
7
Jakość wykonania
8
Klawiatura
5
Wyświetlacz
8
Łączność Wi-Fi
8
Łączność LTE
4
Wydajność
6.5
Bateria
8.5
Dodaj swoją recenzję  |  Read reviews and comments

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona