Recenzja Google Pixel - smartfona o wielu twarzach 20

Recenzja Google Pixel – smartfona o wielu twarzach

Tak powinien być zoptymalizowany każdy smartfon z systemem Android

Czytnik linii papilarnych

Zacznijmy od tego, że umieszczenie czytnika z tyłu nie uważam za jakieś szalenie wygodne rozwiązanie. Po pierwsze, mój palec wskazujący musi wykonać mało naturalny ruch. Po drugie, gdy smartfon leży ekranem do górny niemożliwe jest, aby z niego skorzystać. Zdecydowanie bardziej preferuję zaimplementowanie skanera na przodzie urządzenia – pod ekranem.

Ponarzekałem, przejdźmy teraz do jego działania, a jest, krótko pisząc – takie sobie. Aby działał poprawnie musimy mieć w 100% czyste i suche palce. Wystarczą minimalnie spocone dłonie i odblokowanie tą metodą staje się niemożliwe. Dla mnie jest to tym bardziej niezrozumiałe, bowiem w HTC 10 nie musimy spełniać tych warunków,a na pewno nie tak drastycznie.

Jak już uda nam się odblokować urządzenie – odbywa się to bardzo szybko.

Czas pracy na baterii

Wydawać by się mogło, iż ogniwo o pojemności 2770 mAh nie wróży nic dobrego. I tak, i nie. Przez cały okres testów miałem non stop włączoną synchronizację trzech kont e-mail, lokalizację, jasność automatyczną ustawioną w połowie skali. Jeśli nie będziemy grać w gry, nie będziemy używać GPS-u i nie będziemy dużo korzystać z aparatu to cały dzień pracy jest bez problemu osiągalny. SOT (Screen on Time) waha się wtedy między 4-5,5 godziny. Uzależnione jest to od czasu podłączenia do WiFi lub transmisji danych.

Wystarczy odpalić jakąś grę i procenty zaczną uciekać w trybie natychmiastowym. Dwie i pół godziny, maksymalnie do trzech – tyle czasu Pixel pozwoli nam na mobilną rozgrywkę. Podobnie sytuacja ma się podczas wykorzystania urządzenia jako nawigacji. Według mnie na czas pracy nie można narzekać, ale nie jest to też powód do dumy.Taki standard i nic więcej. Poniżej możecie zobaczyć jak przedstawiały się moje wyniki na baterii.

Z uwagi na fakt, że nie miałem przejściówki ze standardu UK na EU, nie mogłem sprawdzić ile czasu zajmuje naładowanie Pixela dołączoną do zestawu szybką ładowarką. Smartfon nie obsługuje standardu Quick Charge od Qualcomma, tylko Power Delivery. Skutkuje to tym, że ładowarką od HTC 10 urządzenie naładujemy w ciągu prawie dwóch godzin, a nie, niewiele ponad jednej.

Podsumowanie

Trudno mi jednoznacznie określić jakim smartfonem jest Google Pixel. Chciałbym napisać, że świetnym, ale nie mogę. Jest tylko, tak -> tylko <- bardzo dobry. Z jednej strony używało mi się go niesamowicie przyjemnie, głównie za sprawą wyśmienicie wyglądającego i działającego systemu. Z drugiej ma kilka irytujących wad, których nie potrafię w żaden sposób zrozumieć. Co więcej, uważam, że nie powinny mieć miejsca w tej klasie urządzeń. Jestem pewien, że najnowszy flagowiec Google to godny następca linii Nexus. Mimo, że sama charakterystyka linii uległa nieco zmianie, fani nie powinni mieć powodów do narzekań. Poza optymalizacją warto docenić aparat, pod warunkiem, że flary Wam nie przeszkadzają, ergonomię oraz wykonanie (nie licząc koszmarnej, szklanej wstawki). Tym modelem jeszcze nie, ale jestem przekonany, że druga generacja Pixela śmiało będzie mogła powalczyć z Samsungiem i Apple jak równy z równym. Wystarczy dobry marketing, lepsza dostępność i poprawienie obecnych mankamentów. Jedno jestem w stanie stwierdzić na 100%. To najpłynniejsze, najbardziej responsywne, najszybsze urządzenie pracujące pod kontrolą systemu Android, z jakim miałem kiedykolwiek do czynienia. Życzę sobie i Wam, drodzy czytelnicy aby każdy smartfon działał tak samo jak „Phone by Google”.

 

W tym miejscu pragnę raz jeszcze podziękować Robertowi Nawrowskiemu, który udostępnił mi swój smartfon do testów. Prawdopodobnie bez jego uprzejmości ta recenzja nigdy by nie powstała, a na pewno nie tak szybko. Wielkie dzięki Robert! A Was zapraszam do odwiedzenia kanału Roberta na YouTube oraz do zapoznania się z jego recenzją Google Pixel.

Spis treści:

  1. Wstęp. Wygląd, jakość wykonania, ergonomia. Ekran
  2. Oprogramowanie i interfejs. Działanie. Zaplecze komunikacyjne
  3. Głośnik i jakość audio. Aparat
  4. Czytnik linii papilarnych. Bateria. Podsumowanie
Recenzja Google Pixel - smartfona o wielu twarzach 33
Recenzja Google Pixel – smartfona o wielu twarzach
WYŚWIETLACZ
8
DZIAŁANIE, PŁYNNOŚĆ, WYDAJNOŚĆ
10
OPROGRAMOWANIE
9
AKUMULATOR
7
MULTIMEDIA
8
PORTY, ZŁĄCZA, ŁĄCZNOŚĆ
9
JAKOŚĆ WYKONANIA
8.5
WZORNICTWO
8.5
Ocena użytkownika0 głosów
0
Zalety
Płynność, wydajność
Optymalizacja i multitasking
Responsywność
Jakość zdjęć
Ergonomia
Niewystający aparat
Jakość wykonania
Świetne zaplecze komunikacyjne
Obecność złącza jack 3,5 mm
Świetna powłoka oleofobowa
Wady
Biel wpadająca w niebieski lub zielony
Występujące flary na zdjęciach nocnych
Szklana wstawka z tyłu
Duże ramki wokół ekranu
Brak radia
Niewymienny akumulator
Przeciętnej jakości głośnik mono
Brak slotu kart SD
8.5
OCENA