Recenzja słuchawek Phiaton CHORD MS 530

Phiaton Chord MS 530 to duże, nauszne słuchawki bezprzewodowe z technologią aktywnej redukcji szumu i hałasu. Czy są dobrym rozwiązaniem w środowisku, gdzie coraz większym problemem jest zanieczyszczenie dźwiękiem?

Zawartość zestawu

Karton w rzucającym się w oczy kolorze czerwonym kryje słuchawki, kabel jack 3,5 mm z pilotem i wtyczką kątową, skórzane etui oraz kabel microUSB do ładowania i adapter lotniczy. A dokładniej, tak to powinno wyglądać – egzemplarz, który otrzymałem jest sztuką recenzencką, w niejednych rękach był i nie zawierał kompletu akcesoriów. Sposób zapakowania nie wyróżnia się szczególną efektownością, ale zabezpiecza dobrze zawartość pudełka.

Jakość wykonania i design

Konstrukcja słuchawek jest mieszana. Pałąk to plastik z metalową wkładką oraz gumową poduszką, do pałąka zamocowane są dwa metalowe elementy mocujące nauszniki. Te ostatnie są całkowicie plastikowe, z gąbką ukrytą pod materiałową siatką i osłonką ze sztucznej skóry. Słuchawki mają konstrukcję nauszną zamkniętą. Na prawej słuchawce znajduje się włącznik zasilania, wciskano-przesuwany kontroler pracy, przycisk połączenia oraz gniazdo microUSB – warto zwrócić uwagę, że zaślepka utrudnia użycie kabli z szeroką wtyczką. Na lewej – przełącznik układu ANC i gniazdo jack 3,5 mm, również pod zaślepką. Całość wygląda przyzwoicie, jednak z pewnością nie są to najpiękniejsze słuchawki na świecie.

Parametry

Pasmo przenoszenia: 20 Hz ~ 20,000 Hz
Impedancja: 32 Ohm
THD: < 5% dla 1kHz
Czułość: 100dB dla 1 kHz
Moc wejściowa: 1,000 mW
Waga: 0.64 lb / 290 g
Podłączenie: Bluetooth 4.0 lub kabel
Zasięg działania: do 10 m
Czas rozmów: 17 h / 29 h (ANC wł. / wył.)
Czas pracy w trybie muzycznym: 18 h / 30 h (ANC wł. / wył.)
Czas gotowości: 49 h / 980 h (ANC wł. / wył.)
Czas do pełnego naładowania: 2,5 h
Bluetooth Profile: HFP v1.6 / HSP v1.2 / A2DP v1.2 / AVRCP v1.6
Audio Codec: SBC, aptX

Wygoda użytkowania

Słuchawki są wielkie. Nauszniki są tak duże, że zapewniają całkowite zasłonięcie małżowiny i bardzo dobre odizolowanie od otoczenia. Miękka gąbka pod sztuczną skórą amortyzuje dobrze nacisk na uszy, w efekcie słuchawki nie męczą zbytnio nawet w przypadku dłuższego stosowania. Nie użyłbym ich natomiast latem, w upał – ciepło jest nawet w temperaturze pokojowej, w słońcu natomiast można będzie spokojnie użyć ich jako narzędzia tortur. Osobna sprawa, że rozmiar w ogóle moim zdaniem czyni z tych słuchawek raczej sprzęt do użytku domowego, a nie mobilnego. Słuchawki mogą być sparowane z dwoma urządzeniami, co ułatwia użycie ze sprzętem stacjonarnym i telefonem.

Jakość dźwięku

Słuchawki obsługują kodek aptX, umożliwiający przesył dźwięku wysokiej jakości. W teorii powinno to zapewnić lepsze odwzorowanie dźwięku niż w konstrukcjach tańszych.

Do prób odsłuchowych posłużyły następujące albumy z serwisu Apple Music:

Na potrzeby testu słuchawki zostały podłączone bezprzewodowo do komputera stacjonarnego z adapterem BT 4.0 umożliwiającym skorzystanie z aptX oraz do iPhone’a 7 Plus.

Spis treści:

  1. Zawartość zestawu. Jakość wykonania i design. Parametry. Wygoda Użytkowania. Jakość dźwięku
  2. Wrażenia z odsłuchu. ANC. Podsumowanie

Za słuchawki do testów wielkie podziękowania dla sklepu MP3Store.pl!