realme logo
źródło: realme

Zobacz, jak wygląda proces produkcji smartfona od podstaw i wygraj jedną ze 108 nagród podczas premiery realme 8!

Producenci stale prześcigają się we wprowadzaniu coraz nowszych i lepszych rozwiązań. Mowa tu nie tylko o technologiach zaimplementowanych bezpośrednio w urządzeniach, ale także o tych, które są wykorzystywane przy ich produkcji. Jedną z firm, która postanowiła pochwalić się przebiegiem całego procesu tworzenia i testowania nowych smartfonów, jest szybko zyskująca na popularności na całym świecie marka realme.

Reklama

realme dba o najwyższą jakość

Firma chce, aby produkowane przez nią smartfony oferowały jak najwyższą jakość. W tym celu producent jako pierwszy na świecie podjął współpracę z niemieckim instytutem TÜV Rheinland. Po 8 miesiącach badań powstał standard TÜV Rheinland High Reliability Certification, który składa się z cyklu 23 testów, mających za zadanie sprawdzić, czy urządzenie oferuje zarówno wysoką jakość, jak i optymalną wytrzymałość.

Dziś standardem jest dwuletni okres gwarancji, lecz niestety często zdarza się, że po tym czasie urządzenia nagle psują się i wymagają wymiany na nowe, bo naprawa jest nieopłacalna. realme rygorystycznie testuje swoje smartfony, aby upewnić się, że będą one gwarantowały trzy lata bezproblemowego użytkowania, nie tylko na czas gwarancji.

smartfon realme 7i smartphone
fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl

Trzy grupy testów

Warunki certyfikacji opracowane z TÜV Rheinland zostały podzielone na trzy grupy. Pierwsza z nich to 10 testów użytkowych, które imitują codzienne korzystanie ze smartfona przez zwykłego użytkownika. Wśród nich sprawdzane są wytrzymałość na upadki i wstrząsy, a także zużycie elementów obudowy.

Druga grupa obejmuje 7 testów, nazwanych „ekstremalnymi scenariuszami”. Sprawdzana jest tu wytrzymałość smartfonów na ekstremalne dla elektroniki warunki obejmujące: gwałtowne zmiany temperatury, wysoką wilgotności, pole elektryczne czy nienormatywne ciśnienie atmosferyczne (występujące na przykład w wyższych partiach gór).

Ostatnie 6 testów sprawdza wytrzymałość poszczególnych komponentów, takich jak przyciski boczne czy port ładowarki. Polegają one na maszynowym wciskaniu przycisków oraz podłączaniu i odłączaniu ładowarki kilkanaście tysięcy razy.

Cały proces odbywa się oczywiście w nowoczesnej, inteligentnej fabryce, która jest w stanie wyprodukować aż 60 milionów smartfonów w ciągu roku.

Jeśli chcielibyście zobaczyć, jak to wygląda w praktyce, to świetnie się składa. realme udostępniło dość długą transmisję na żywo, w której pokazano cały proces produkcji smartfona – od projektu, po testy i certyfikację.

Polska premiera realme 8 i realme 8 Pro już jutro, warto ją oglądać!

Już jutro o godzinie 11:00 na kanale realme Polska obędzie się polska premiera dwóch nowych smartfonów tego producenta, a mianowicie realme 8 i realme 8 Pro.

Jednak to nie koniec dobrych wiadomości! Podczas transmisji będziecie mogli wygrać 1 spośród 108 nagród od tej marki. W czasie trwania livestreamu na kanałach realme Polska, Ziemniak i Sylwia Lipka pojawią się konkursowe zadania, za których wykonanie możecie zgarnąć jedną z nagród, w tym także smartfony tej firmy.