Smartfony realme wkrótce będzie można ładować z oszałamiającą mocą 125 W

Jako że producentom nieszczególnie dobrze idzie wydłużanie czasu pracy na pojedynczym ładowaniu, starają się sprawić, żeby proces ładowania trwał jak najkrócej. realme UltraDART Flash pozwoli to zrobić w iście ekspresowym tempie, bo z mocą aż 125 W!

Zaledwie wczoraj Oppo zaprezentowało m.in. nową generację technologii Super VOOC Flash Charge, która pozwoli ładować akumulatory w smartfonach z mocą nawet 125 W, a już dziś podobnym rozwiązaniem pochwaliło się realme.

realme UltraDART Flash to technologia naprawdę szybkiego ładowania

Jak podaje realme, technologia UltraDART Flash umożliwia osiągnięcie niedostępnej wcześniej mocy ładowania, bo na poziomie nawet 125 W. Dzięki temu, według deklaracji producenta, akumulator o pojemności 4000 mAh będzie można naładować od 0% do 33% w zaledwie – uwaga – 3 minuty! Pełne naładowanie ma natomiast zająć jedynie 20 minut.

Dzięki technologii UltraDART Flash akumulatory w smartfonach marki realme będzie można ładować z mocą nawet 125 W
Dzięki technologii UltraDART Flash akumulatory w smartfonach marki realme będzie można ładować z mocą nawet 125 W (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Tak potężna dawka mocy dostarczana do niewielkiego urządzenia mobilnego może budzić obawy o bezpieczeństwo tego rozwiązania, lecz realme deklaruje, że specjalnie opracowane algorytmy ściśle kontrolują temperaturą i dbają o to, aby nie przekraczała ona 35º – 40º.

Jednocześnie producent zdradza, że gdyby pominąć aspekt utrzymywania temperatury w ww. zakresie, technologia UltraDART Flash byłaby w stanie naładować akumulator o pojemności 4000 mAh w jeszcze krótszym czasie, bo wynoszącym zaledwie 13 minut! Siedem minut to jednak praktycznie żadna różnica, bowiem 20 minut to wciąż bardzo krótko.

Kiedy technologia realme UltraDART Flash będzie komercyjnie dostępna?

Mimo że producent oficjalnie pochwalił się swoim najnowszym osiągnięciem, to jednocześnie nie podał, kiedy konkretnie do sprzedaży trafią pierwsze smartfony obsługujące ładowanie przewodowej o tak dużej mocy.

Firma zapowiada jednak, że technologia ta trafi do masowej produkcji i znajdzie zastosowanie zwłaszcza w smartfonach obsługujących sieć 5G, lecz na razie nie wiadomo, kiedy pierwsze oficjalnie zadebiutują na rynku.

Wiele osób prawdopodobnie będzie się zastanawiało, jak 125 W ładowanie wpłynie na żywotność akumulatora, ale to pokaże dopiero praktyka, gdyż producent nie wspomina o tej kwestii ani słowem.