Realme C21
(fot. Andrzej Libiszewski, Tabletowo.pl)

realme szykuje kolejny smartfon z 5G -wszystko po to, by zrealizować swój własny, ambitny cel

Wpisy w chińskich mediach społecznościowych zdradzają, że realme pracuje nad kolejnym smartfonem wykorzystującym łączność 5G. Cóż, biorąc pod uwagę, jaką deklarację złożył producent chwilę temu, wcale nie można się dziwić.

Reklama

realme chce być jednym z liderów 5G

Ambicje firmy realme w kwestii wypełnienia rynku smartfonami z łącznością 5G sięgają bardzo wysoko. Zgodnie ze złożonymi deklaracjami, do końca 2022 roku realme dostarczy na rynek ponad 20 modeli smartfonów wykorzystujących łączność najnowszej generacji. Jeszcze bardziej ambitnie brzmi kolejna deklaracji – do 2024 roku firma chciałaby legitymować się 100 milionami aktywnych użytkowników smartfonów z 5G z jej logiem na obudowie.

Kolejnym krokiem do realizacji tego celu ma być nowy smartfon, którego specyfikacja właśnie przedostała się do internetu.

Nowy smartfon realme może być naprawdę bardzo ciekawy

W specyfikacji nowego urządzenia znajdujemy, między innymi, informacje o wyświetlaczu OLED o przekątnej 6,55 cala i wyższej niż standardowa częstotliwości odświeżania (czyli zapewne 90 Hz), dwóch bateriach o pojemności 2200 mAh każda, zainstalowanym systemie Android 11 i wymiarach 159,9 x 72,5 x 8 mm.

Nie jest jeszcze pewne, jaki układ SoC znajdzie się w nowym urządzeniu realme. Zgodnie z przewidywaniami, będzie to jeden z układów Qualcomma: Snapdragon 870 albo Snapdragon 778G.

Jeśli pogłoski o nadchodzącej prezentacji tego smartfona okażą się prawdziwe, a jego cena zostanie utrzymana na charakterystycznym dla realme, rozsądnym poziomie, może się okazać, że będziemy mieli do czynienia z urządzeniem, które może solidnie namieszać na rynku.