Nowy Realme 7 5G może zostać jednym z najtańszych smartfonów z 5G w Europie

Realme miało dziś dość ważną premierę. Co prawda nie chodzi o model z najwyższej półki, ale smartfon, który może stać się jednym z najlepiej sprzedających się urządzeń z 5G. Realme 7 5G ma chrapkę na taki tytuł.

Realme 7 5G – czyli 5G, które nie musi być drogie

Realme to firma, która nie ma ambicji wbijać się na najwyższą półkę cenową smartfonów z Androidem, dzięki czemu coraz lepiej opanowuje sektory urządzeń średniopółkowych i o nieco słabszej specyfikacji, walcząc z konkurencją bardzo dobrym stosunkiem możliwości do ceny. Dziś zaprezentowano kolejny z niedrogich smartfonów, Realme 7 5G. Choć wizualnie bardzo przypomina Realme 7 Pro, w środku napędzają go całkiem inne podzespoły.

Najbardziej oczywistą różnicą jest inny procesor. W Realme 7 5G znajdziemy chipset Dimensity 800U. To nie pierwszy raz, kiedy modele producenta smartfonów z Indii mają układy od MediaTeka, więc nie dziwimy się takiemu rozwiązaniu. Ten procesor, budowany w procesie technologicznym 7 nm ma dwa wydajne rdzenie Cortex-A76 (2,4 GHz), sześć jednostek Cotrex-A55 (2,0 GHz) oraz grafikę Mali-G-57.

Podstawowa wersja wyposażona jest w 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej, ale w sprzedaży dostępna będzie także opcja z 8 GB RAM.

Smartfon ma 6,5-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości Full HD+ i odświeżający obraz w 120 Hz. Z przodu znajduje się otwór na na 16-megapikselowy aparat, zaś czytnik linii papilarnych zamontowano na prawej krawędzi obudowy.

Główny moduł aparatu to zestaw znany już z Realme 7 – obejmuje więc obiektywy połączone z matrycami 48 Mpix (f/1.8), 8 Mpix (f/2.3), 2 Mpix (monochromatyczny) oraz 2 Mpix (makro).

Bateria, zasilająca te wszystkie podzespoły, ma pojemność 5000 mAh i obsługuje szybkie ładowanie 30 W.

Realme udostępnia informacje o cenie smartfona na swojej stronie internetowej. Dziś rusza przedsprzedaż Realme 7 5G, ale będzie też sprzedawany między 27 a 30 listopada za 229 funtów, czyli w przeliczeniu niewiele ponad 1100 złotych. Oznacza to, że nowość Realme będzie jednym z najtańszych smartfonów z 5G, które będą dostępne w Europie.