Razer wcale nie musi świecić się na zielono. Mysz Pro Click i klawiatura Pro Type są prześliczne

Razer bezbłędnie kojarzy się ze sprzętem i akcesoriami dla graczy, ale nie stroni także od okazjonalnych „wypadów” w inne rejony rynku. Właśnie zaprezentowano nową generację urządzeń podnoszących efektywność w pracy. Trzeba przyznać, że mogą się podobać.

Razer Productivity Suite – zero krzykliwych kolorów, tylko szarość i biel

Razer wyszedł naprzeciw potrzebom pracowników biurowych, ale takich, którym nie jest obojętne, czy peryferia, którymi się posługują są ergonomiczne i estetyczne, czy też nie. W skład zestawu produktów Razer Productivity Suite wchodzi mysz Pro Click, klawiatura Pro Type i podkładka Pro Glide, powstałe przy współpracy z firmą Humanscale.

Razer Pro Click

Eleganckie białe wykończenie i subtelne szare akcenty nasuwają (zdaje się celowe) skojarzenia z produktami Apple i Microsoftu, którzy również często celują w podobną estetykę urządzeń.

Nie chodzi w nich jednak tylko o wygląd – doświadczenie Razera w budowaniu wytrzymałych sprzętów dla wymagających użytkowników przydało się także tutaj.

Na przykład myszka Pro Click ma pozwolić na nawet 50 milionów bezawaryjnych kliknięć. Nadano jej też ergonomiczną formę, dzięki której nadgarstek układa się pod kątem 30 stopni, zmniejszając w en sposób dyskomfort i ryzyko urazów związanych z wewnętrzną rotacją nadgarstka. Akcesorium można sparować nawet z 4 urządzeniami przez Bluetooth, wyposażono je w 8 programowalnych przycisków i sensor optyczny.

Podobne cechy wykazuje klawiatura Pro Type. Otrzymała mechaniczne przełączniki Razer Orange, wytrzymujące do 80 milionów naciśnięć klawiszy, łączność bezprzewodową Bluetooth z czterema urządzeniami, w pełni programowalne klawisze z możliwością nagrywania makr oraz klawisze podświetlane na biało diodami LED. W tym wypadku trudno dostrzec jakieś udogodnienia w kierunku ergonomii – dodatkową podkładkę pod nadgarstki trzeba będzie zapewne dokupić sobie osobno.

Razer Pro Keyboard

Uzupełnieniem zestawu Razer Productivity Suite jest podkładka Pro Glide o wymiarach 360 x 275 x 3 mm z teksturowaną powierzchnią z mikrosplotem. Wizualnie pasuje do dwóch powyższych akcesoriów.

Razer Pro Glide

Urządzenia Razer Productivity Suite – ceny

Dostępność nowych urządzeń Razer Razer Productivity Suite określa się na 27 sierpnia. Na stronie producenta już się pojawiły. Na razie znamy tylko sugerowane ceny detaliczne wyrażane w euro:

  • Razer Pro Click – 109,99 euro
  • Razer Pro Type – 149,99 euro
  • Razer Pro Glide – 11,99 euro