Razer Blade Stealth 13

Razer Blade Stealth 13 jeszcze potężniejszy – z procesorem Intel Tiger Lake na pokładzie

Razer Blade Stealth 13 to jeden z najciekawszych laptopów, dedykowanych osobom oczekującym maksymalnej możliwej wydajności w urządzeniu o jak najmniejszych gabarytach. Właśnie doczekał się uaktualnienia, które sprawiło, że bardzo mocna maszyna stała się jeszcze potężniejsza.

Złoty środek?

Producenci ultramobilnych laptopów nieustannie poszukują kompromisu między wymiarami urządzenia a jego wydajnością. Schłodzenie wydajnych podzespołów w miniaturowej obudowie to wyzwanie, z którym inżynierowie borykają się od pierwszych generacji ultrabooków.

Jednym z producentów, którym udało się znaleźć swoją receptę na rozwiązanie tego problemu, jest Razer. W laptopie Blade Stealth 13 udowodniono, że nawet niezwykle kompaktowa obudowa, z wyświetlaczem o przekątnej 13 cali, jest w stanie pomieścić mocny układ graficzny NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti.

Razer Blade Stealth 13

Dostępność tak silnej jednostki graficznej sprawiła, że laptopem zainteresowali się nie tylko gracze, ale również twórcy, wykorzystujący komputery do pracy. To właśnie oni z nowości Razera ucieszą się najbardziej.

Razer Blade Stealth 13 late 2020

W ofercie firmy właśnie pojawił się laptop Razer Blade Stealth 13 z dopiskiem late 2020. O ile w kwestii wyglądu zewnętrznego, nowość nie przyniosła żadnych zmian, tak wewnątrz zaszła jedna, ale za to bardzo istotna. Dotychczasowe procesory Intel Core 10. generacji zastąpione zostały nową jednostką – Intel Core i7-1165G7. Dzięki temu, Blade Stealth 13 stał się pierwszym notebookiem w ofercie Razera z procesorem Tiger Lake na pokładzie.

Razer Blade Stealth

Producent deklaruje, że dzięki zastosowaniu nowego procesora, laptop jest mocniejszy od poprzednika 2,7x w zastosowaniach kreatywnych i o więcej niż 20% bardziej wydajny w pracy biurowej.

Poza procesorem, producent dokonał usprawnień w oprogramowaniu odpowiadającym za jakość dźwięku, certyfikowanym przez THX. Z kolei na liście opcji dodatkowych pojawił się nowy model wyświetlacza – wykonany w technologii OLED, o rozdzielczości Full HD i ze stuprocentowym pokryciem palety DCI-P3. Dodatkowo ekran ten wspiera obsługę dotykiem.

Fakt pojawienia się w opcjach nowego wyświetlacza o wysokich parametrach obrazu czyni Razer Blade Stealth 13 jeszcze bardziej atrakcyjnym wyborem, zwłaszcza dla grafików, fotografów i twórców wideo. Do dyspozycji graczy, w dalszym ciągu, pozostaje konwencjonalna matryca bez opcji dotykowej, o częstotliwości odświeżania 120 Hz.

Ceny nowości od firmy Razer zaczynają się od 1799 dolarów. Sprzedaż rozpocznie się 13 października na stronie internetowej producenta, a w kolejnych miesiącach również u partnerów handlowych.