klawiatura Razer BlackWidow V3 Mini kayboard
Razer BlackWidow V3 Mini (źródło: Razer)

Razer zaprezentował mikrusa – Razer BlackWidow V3 Mini to klawiatura dla fanów kompaktowych rozwiązań

Razer BlackWidow V3 Mini to pierwsza tak mała klawiatura z serii, która dodatkowo może działać bezprzewodowo. Pomimo małego rozmiaru, nie jest pozbawiona topowych rozwiązań, znanych z większych i bardziej zaawansowanych produktów Razera.

Klawiatura Razer BlackWidow V3 Mini ma mały rozmiar, ale pełnię możliwości

Klawiatura została wykonana w formacie 65%, co oznacza, że wielkość konstrukcji odpowiada 65% standardowego układu z pełnym blokiem numerycznym. Producent chwali się, że dodatkowe 5% miejsca zagospodarował dla strzałek, których nie znajdziemy w klasycznej 60%.

Wykonanie samej klawiatury stoi na wysokim poziomie, bowiem obudowa jest wyprodukowana w większości z aluminium. Plastik znajduje się głównie na przedniej części klawiatury – w miejscu, gdzie umieszczono logo producenta. Klawisze zostały zaś wytłoczone z wysokiej jakości plastiku typu ABS.

klawiatura Razer BlackWidow V3 Mini kayboard
Nowy BlackWidow jest zbudowany w standardzie 65% (źródło: Razer)

Klawiatura nie została pozbawiona topowych funkcji. Razer BlackWidow V3 Mini może działać zarówno w trybie bezprzewodowym – przez pasmo 2,4 GHz oraz Bluetooth, jak i przewodowym przez USB (klawiatura ma wbudowane złącze USB-C). Dzięki potrójnemu systemowi łączności klawiatura daje użytkownikowi wybór, a także prosty sposób na szybkie przełączanie się pomiędzy nawet trzema urządzeniami.

W klawiaturze bezprzewodowej nie mogło zabraknąć technologii Razer Hyperspeed, która podczas połączenia bezprzewodowego pozwala na uzyskanie niskich opóźnień. BlackWidow V3 Mini zapewnia częstotliwość Ultrapolling na poziomie 1000 Hz, gwarantującą natychmiastową reakcję, szczególnie w grach komputerowych.

klawiatura Razer BlackWidow V3 Mini kayboard
BlackWidow V3 Mini (źródło: Razer)

Producent deklaruje bardzo długi czas na jednym ładowaniu. Według Razera, bateria w urządzeniu może wytrzymać aż do 200 godzin, które zostały prawdopodobnie uzyskane podczas pracy z wykorzystaniem łączności Bluetooth – w przypadku klawiatur bezprzewodowych cechuje się dłuższym czasem działania na baterii przy większych opóźnieniach. Czas pracy przy włączonym trybie Hyperspeed będzie zdecydowanie krótszy.

Klawiatura jest dostępna w dwóch wariantach – z autorskimi mechanicznymi przełącznikami Razera w kolorach zielonym oraz żółtym. Nie wiadomo dlaczego, na stronie producenta zabrakło wersji z pomarańczowymi switchami. Razer BlackWidow V3 Mini został wyceniony na 179,99 dolarów (równowartość ~662 złotych).