Raz Apple naprawi wadę fabryczną za darmo, a raz nie. Tym razem chodzi o baterię

Niektórzy użytkownicy skarżą się, że ich egzemplarze iPhone’ów 6s czasami wyłączają się bez ostrzeżenia. Apple mówi, że za darmo wymieni wadliwe baterie. Ale jeśli twój iPhone 6 Plus nie reaguje na dotyk i na wyświetlaczu pojawią się szare pasy – za naprawę będziesz musiał zapłacić. Wszystko zależy od tego, kiedy wyprodukowano twój smartfon.

Reklama

Liczba telefonów, które zostały wypuszczone na rynek z niesprawnymi bateriami, jest według Apple niewielka. Sprawa ma dotyczyć urządzeń wyprodukowanych we wrześniu i październiku 2015 roku. Trudno określić skalę tego zjawiska, bo podobno w Chinach to powszechny problem. Każdy właściciel iPhone’a 6s, który doświadcza nagłego wyłączania się smartfonu, a jego egzemplarz pochodzi ze wspomnianego okresu produkcji, jest uprawniony do darmowej wymiany baterii.

Żeby dokonać wymiany, wystarczy przynieść swój telefon do autoryzowanego serwisu Apple. Dobrze jest wcześniej zabezpieczyć się na wypadek utraty wszystkich danych ze smartfonu, wykonując ich kopię zapasową.

O ile wygląda to na całkiem miły gest ze strony Apple, jest to wada fabryczna, której usunięcie nie powinno podlegać żadnej dyskusji. Niestety nieco inaczej ma się rzecz z niewrażliwymi na dotyk ekranami iPhone’ów 6 Plus, gdzie oczywiście możemy usunąć usterkę, jednak nie będzie to operacja nieodpłatna. Biorąc pod uwagę, że gwarancja na pierwsze egzemplarze zakupione ponad dwa lata temu rzeczywiście minęła, nie ma się czemu specjalnie dziwić. Na pewno wierni fani marki woleliby być potraktowani bardziej preferencyjnie, jednak w tym wypadku nie mogą na to liczyć.

 

zdjęcie wyróżniające: iPhone 6s

źródło: The Wall Street Yournall dzięki PhoneArena