Ważne

Masz problem z ekranem w iPhone 6 Plus? Apple pomoże, ale nie za darmo

Użytkownicy iPhone’a 6 Plus borykają się z problemami z ekranem – głównie w postaci szarych pasów przy krawędzi oraz sporadycznie występującymi brakami reakcji na dotyk. Okazuje się, że firma Apple podjęła kroki w kierunku naprawienia tego niedociągnięcia. Ale nie do końca takie, jakich byśmy się spodziewali.

Okazuje się bowiem, że – owszem – program naprawczy został ogłoszony, ale… nie będzie to bezpłatne załatwienie sprawy. Mimo tego, że – wiele wskazuje na to, że problem tkwi w dwóch chipach w płycie głównej – Apple nie wzięło winy na siebie, a to oznacza, że naprawa urządzenia będzie dotkliwa dla naszych portfeli. Zwłaszcza, że przecież gwarancja na ten model już się skończyła, bo iPhone 6 Plus jest dostępny na rynku już ponad dwa lata.

Usterkę będziesz musiał naprawić płacąc za nią. Na szczęście nie pełną kwotę, jaka przewidziana jest w takich przypadkach, a jej połowę. Naprawa dla Amerykanów będzie kosztowała 149 dolarów, natomiast w Polsce kwota ta będzie wynosiła 699 złotych i możemy to już wyczytać na oficjalnej stronie Apple.

Pamiętajcie jednak, że programem naprawczym objęte są jedynie iPhone’y 6 Plus. Jeśli w Twoim iPhone 6 (bez Plusa) występują podobne problemy z ekranem (a z zagranicznych źródeł wiemy, że są takie przypadki), niestety, Apple nie przewidziało możliwości wzięcia udziału w tym programie naprawczym.

Apple twierdzi, że wywyższe problemy nie są spowodowane winą firmy, a użytkownika. Na stronie Apple możemy wyczytać, że “problemy z dotykiem mogą występować po wielokrotnych upadkach na twarde powierzchnie”, po czym jest dodane, że naprawiane będą wyłącznie modele, w których występują wspomniane na początku tego wpisu objawy, a “ekran nie jest pęknięty ani złamany”. Czy tylko mi coś tu nie gra?

źródło: thenextweb, techcrunch

Komentarze

 • Pisarz

  I tak fani tej firmy, żeby nie powiedzieć owce, będą zadowoleni z naprawy w niższej cenie.
  A że to wada fabryczna, to co im szkodzi, stać ich.

  • GSoil

   “To jest właśnie klasa Apple! Profesjonalny serwis nawet po gwarancji i to jeszcze za połowę ceny!” XD

 • Ziuta

  I <3 Apple! LoL

 • TomekZ

  lutownica w dłoń, trochę wiedzy i ekran działa.

  • cyc997

   W dobrych telefonach nie jest potrzebna nawet lutownica. Jeśli ekran w iPhone jest przylutowany do płyty głównej to jest to tanie rozwiązanie stosowane w najtańszych telefonach do max 100$ Hehe

 • Taka prawda

  Idac tym tokiem Samsung powinien namawiac do zwrotow note 7 i btac 2tys zl od sztuki.
  W sumie jak znam zycie to tim pedalek na to kiedys wpadnie:)

  • Raul

   Samsung się przyznał i wycofał Note 7, apple sie nie przyznał ale zrobił promocję na naprawę – 700 zł …. A fani Apple smieją się z Samsunga, choć powinniz siebie.

 • Mohrr

  Logicznie myśląca osoba stwierdzi delikatnie mówiąc, że zgłupieli, a wyznawca ogryzka będzie zachwycony dbałością ogryzka o klientów.

 • Lukasz

  Za niedługo każą sobie płacić za używanie ich telefonów:-))))))))

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona