Który producent najlepiej dba o łatki bezpieczeństwa dla smartfonów? Wynik może Was zdziwić 20

Który producent najlepiej dba o łatki bezpieczeństwa dla smartfonów? Wynik może Was zdziwić

Android – mimo stałego rozwoju – od początku swojego istnienia boryka się z problematyczną polityką aktualizacji oraz wdrażania łatek bezpieczeństwa. Nowe aktualizacje cały czas docierają do relatywnie niewysokiego procentu użytkowników, co w ostatecznym rozrachunku działa na ich niekorzyść. Ciekawi Was, która firma najbardziej stara się o dystrybucję uaktualnień Androida?

No to jak sądzicie? Urządzenia od HTC? A może Sony, które ostatnio robi kawał dobrej roboty, jeśli mowa o wydawaniu comiesięcznych łatek bezpieczeństwa? A może jakaś firma z Chin? Oppo, Xiaomi lub Huawei? Nie. Zapewne wielu z Was nie typowałoby tej firmy, ale z raportu Google’a wynika jednoznacznie, że liderem w kwestii aktualności oprogramowania jest Samsung.

Który producent najlepiej dba o łatki bezpieczeństwa dla smartfonów? Wynik może Was zdziwić 21

Google postanowiło podzielić się powyższą tabelą, gdzie uwzględniono te urządzenia, które zostały zaktualizowane na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy. Tabela datowana jest na maj, należy więc założyć, że firma z Mountain View wpisała na listę te urządzenia, które dostały aktualizację oprogramowania „od marca wzwyż”.

Na podium, poza Samsungiem znalazły się także Pixele i Nexusy, a także General Mobile. Jestem zdziwiony umieszczeniem na liście tylko i wyłącznie dwóch urządzeń od Sony: Xperii XA1 oraz Xperii X. O ile jestem w temacie, to Xperia XZ również powinna się tu znaleźć, jednak najwyraźniej Google jest innego zdania.

źródło: Blog Google