Huawei produkuje najwydajniejsze smartfony z Androidem, ale już niedługo | Tabletowo.pl

Huawei produkuje najwydajniejsze smartfony z Androidem, ale już niedługo

Dołącz do dyskusji 0

Współczesne smartfony dysponują tak potężnymi mocami obliczeniowymi, o jakich jeszcze kilka lat temu nikomu się nie śniło. Producenci cały czas ścigają się ze sobą i wypuszczają na rynek coraz mocniejsze urządzenia. Aktualnie przoduje w tym Huawei, lecz niedługo najprawdopodobniej pożegna się z pozycją lidera.

W 2018 roku doszliśmy do momentu, w którym nawet smartfony ze średniej półki oferują tak duże moce obliczeniowe, że przeciętny użytkownik nigdy nie wykorzysta ich w 100%. Flagowce są natomiast już tak potężnymi urządzeniami, że przy pomocy odpowiednich akcesoriów mogą nawet zastąpić komputer (chociaż trzeba przystać na pewne kompromisy).

AnTuTu opublikowało zestawienie najwydajniejszych smartfonów z Androidem w listopadzie 2018 roku i gwoli ścisłości muszę tu od razu doprecyzować, że pod uwagę brano wyłącznie testy przeprowadzone przez mieszkańców Chin (nie jest to więc globalny ranking). Wynika z niego jednoznacznie, że najwydajniejsze urządzenia produkuje aktualnie Huawei, bowiem to jego sprzęty znalazły się na pierwszych czterech pozycjach. Odpowiednio są to: Mate 20 (309425), gamingowy Mate 20 X (304087), Mate 20 Pro (302871) i Honor Magic 2 (300886).

Dopiero na piątym miejscu ulokował się Xiaomi Black Shark Helo (300644). Na dalszych pozycjach znajdują się kolejno: OnePlus 6T (296327), Xiaomi Black Shark (294520), Nubia X (294109), OnePlus 6 (292698) i Xiaomi Mi 8 (292286).

Ranking AnTuTu – najwydajniejsze smartfony z Androidem, listopad 2018 (fot. AnTuTu)

Patrząc na powyższy ranking muszę przyznać, że największym zaskoczeniem jest dla mnie pozycja Xiaomi Black Shark. Jest on bowiem dopiero siódmy w listopadowym rankingu AnTuTu, podczas gdy jeszcze do niedawna w analogicznych zestawieniach okupował pozycję lidera przez kilka miesięcy.

Smartfony Huawei najprawdopodobniej nie zagrzeją jednak zbyt długo miejsca na szczytowych miejscach rankingu AnTuTu, bowiem nieuchronnie zbliżają się premiery pierwszych urządzeń z procesorem Qualcomm Snapdragon 855. A z niedawnych doniesień wynika, że będą one wydajniejsze od tych z Kirinem 980 na pokładzie.

Coś dla fanów cyferek: Exynos 9820 vs Qualcomm Snapdragon 8150. Jak dużo punktów dzieli te układy?

*Na zdjęciu tytułowym Huawei Mate 20 Pro (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: AnTuTu

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona