Qualcomm zapowiada rewelacyjną funkcję UltraSound Notepad. Napisz na kartce – w czasie rzeczywistym zobacz na ekranie tabletu

Snapdragon805

Na targach CES 2014 (pierwsze konferencje producentów już jutro!) będzie się działo dużo i ciekawie. Qualcomm pokaże zapowiadany miesiąc temu flagowy chip Snapdragon 805 w prototypowym tablecie. Firma bardzo mocno liczy na sukces swojego najmocniejszego procesora w klasie premium (i nie ma się co dziwić, patrząc na popularność poprzedniego – Snapdragon 800), więc promuje go na wszelkie możliwe sposoby.

O innowacyjności układu już pisałem. Teraz dochodzi do tego nowa, ciekawa, rewelacyjna wręcz funkcja: UltraSound Notepad. Za pomocą cyfrowego pióra wszelkie notatki i rysunki sporządzane na kartce papieru zostaną w czasie rzeczywistym przekazane na ekran tabletu/smartfona/ultrabooka.

AKTUALIZACJA : funkcja opiera się o technologię “ultrasound pen & gestures”czyli wykorzystuje mikrofony( w przypadku tabletów -9 szt , w smartfonach – 6 ) do określenia pozycji stylusa.  Piotrek: dzięki za informacje .

Nowością jest także sposób przeniesienia informacji w czasie rzeczywistym. Dotychczas zapis odbywał się poprzez zapamiętanie drogi pióra w jego pamięci i przeniesienie jej do urządzenia. Oczywiście pierwsze skojarzenie to odręczne notatki, ale zastosowanie tej techniki będzie zapewne o wiele szersze: kopiowanie tekstu, podpis cyfrowy czy nauka pisania. Właśnie takie małe, przemyślane kroczki w ewolucji urządzeń mobilnych, czynią je coraz bardziej przydatnymi w codziennym życiu.

źródło, źródło