Qualcomm testuje Snapdragona 830, który znajdzie się w przyszłorocznych flagowcach | Tabletowo.pl

Qualcomm testuje Snapdragona 830, który znajdzie się w przyszłorocznych flagowcach

Dołącz do dyskusji 0

Każdy sprzęt, zanim trafi na rynek, musi przejść testy. Nie inaczej jest z procesorami. Tym razem dowiadujemy się, że Qualcomm sprawdza swój nowy, flagowy procesor – Snapdragon 830.

Układ nosi oznaczenie kodowe MSM8998, co jest naturalną koleją rzeczy, ponieważ Snapdragona 820 oznaczono jako MSM8996. Procesor testowany jest w Indiach na prototypach, wyposażonych w 4GB DDR4X RAM i 64GB pamięci wewnętrznej UFS 2.0. SoC jednak na pewno obsłuży również bardziej „wymagające” konfiguracje – w przeszłości mówiło się, że bez problemu poradzi sobie nawet z 8GB RAM.

Qualcomm Snapdragon 830 (MSM8998) w Zauba

Qualcomm Snapdragon 830 (MSM8998) w Zauba

Wciąż jednak nie wiemy, jaką dokładnie specyfikację ma mieć Snapdragon 830. Qualcomm ma podobno zamiar wykorzystać autorską architekturę Kryo 200, ale nie wiadomo, czy zdecyduje się ponownie na cztery rdzenie, czy może jednak z powrotem na osiem. Za grafikę odpowiadać będzie układ Adreno – możliwe, że o oznaczeniu 540 lub 630.

Pewne natomiast jest to, że do produkcji procesora wykorzystany zostanie 10-nm proces litograficzny, a jego wytwarzaniem zajmie się Samsung. Co ciekawe, pojawiają się głosy, że układ będzie się nazywał nie Snapdragon 830, a Snapdradon 835.

Źródło: Zauba

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona