Snapdragon 830 ze wsparciem dla 8GB RAM

Dopiero co swoją oficjalną premierę miał Qualcomm Snapdragon 820, a już pojawiają się pierwsze informacje o jego następcy. Co nowego będzie mógł nam zaoferować?

Snapdragon 830 zostanie ukryty pod nazwą kodową MSM8998. Na chwilę obecną nie wiemy ile może mieć rdzeni oraz jakie będzie ich taktowanie. Wiadomo natomiast, że będzie on w stanie obsługiwać aż 8GB pamięci RAM LPDDR4.

Dziś już chyba jako standard przyjęło się, że większość smartfonów ma 2GB RAM. Na początku roku zadebiutował jednak pierwszy telefon z dwa razy większą pamięcią RAM – Asus Zenfone 2 i już to wzbudzało pewne kontrowersje.  Od tego czasu pojawiło się wiele urządzeń z taką samą ilością pamięci. Czy to już czas na następny krok?

Może zamiast dokładania pamięci producenci powinni skupić się na optymalizacji systemów i aplikacji oraz polepszaniu akumulatora? Czy rzeczywiście konieczne jest umieszczanie 8GB pamięci RAM w smartfonach? Wiadomo, technologia cały czas idzie do przodu, ale bezsensowna pogoń za liczbami chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem. Aż boję się pomyśleć jakie podzespoły mogą mieć smartfony za kilkadziesiąt lat… 32-rdzeniowy procesor, 128GB RAM i bateria działająca 15 minut na wyświetlaczu? Oby nie!

A jak Wy myślicie, czy umieszczanie 8GB RAM w smartonach to dobry pomysł?

Źródło: phonearena

Komentarze

 • PanJaBu

  Musza coś zapowiedzieć bo Intel ma już Atom x5-Z8700 przeznaczony dla segmentu Desktop/Smartphone Hybrid Market.

  Ciekawostką jest UP Board.

  http://www.cnx-software.com/2015/11/30/up-board-gets-2gb-ram-and-32gb-storage-option-linux-port-in-progress/

 • Malinka

  8GB napewno nie powinno trafić do smartphona. Moim zdaniem 2-3GB spokojnie wystarczą. Pogoń za liczbami to durnota. Zgadzam się z tym, ze producenci powinni skupić się na optymalizacji systemów i zwiększaniu baterii. Poza tym powinni produkować więcej mniejszych telefonów z dobrymi podzespołami. Mam 4 calowy smartphone i on swobodnie wystarcza w codziennym użytkowaniu. Większego nie zmieściłam w kieszeni, a nie mam zamiaru nosić telefonu w plecaku lub torbie.

 • Arek P

  “Aż boję się pomyśleć jakie podzespoły mogą mieć smartfony za kilkadziesiąt lat… 32-rdzeniowy procesor,”
  Przecież już są jednostki 64 bitowe ;)

  • Konrad Uroda-Darłak

   Przeczytaj jeszcze raz cytowany tekst, a potem to co ty napisałeś :P

  • Kacper Żarski

   bity a rdzenie to jednak trochę inne rzeczy :)

 • Foorio

  Smieszy mnie zapieranie sie ze 8 GB RAMu nie ma sensu w telefonie, bo przypomina mi sie gdy tworcy konia mowili ze niepotrzebny jest traktor;) To naturalny proces ze za kilka lat bedzie 8, 12, 16GB RAMU w telefonach i liczby beda rosnac bez konca. Zgodze sie ze to nie ma sensu w przypadku stagnacji w temacie rozwoju baterii w smartfonach. Jednak kiedy wszstko razem bedzie sie rozwijac proporcjonalnie, za kilka lat bedziemy sie smiac z Galaxy s6 i iPhone`a 6 jak dzisiaj smiejemy sie z pierwszych Nokii.

 • utopia

  Mysle ze nie za kilkadziesiat lat a za kilka .. :D

  Poza tym – nie wiem dla czego ale na E72 czy K750 jakoś szybciej szło wybrać nr i połączyć się czy sms wysłać – ale może się mylę?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona