Qualcomm stracił dużego klienta – prawdopodobnie chodzi o Samsunga

Opera mydlana z Samsungiem i Qualcommem zdaje się mieć ciąg dalszy. Pisałem Wam ostatnio, że koreańska firma może zrezygnować ze Snadpragona 810 w Galaxy S6 ze względu na przegrzewanie się. Jednak LG oficjalnie powiedziało, że w ich G Flex 2 nie ma takiego problemu. Jeśli myśleliście, że to koniec ciekawostek, to grubo się myliliście.

Niedługo po tym do sieci trafiła informacja, że Qualcomm przygotuje specjalną wersję Snapdragona 810 przeznaczoną dla Galaxy S6. Rozwiązanie bardzo dobre, ale nie trzeba było czekać na odpowiedź. Wiele źródeł podało, że jeśli tak się stanie to LG pozwie amerykańską firmę. Koreańczycy sami powiedzieli, że to plotka i zaprzeczyli takim doniesieniom, ale już było widać, że Qualcomm może mieć w tym roku problemy.

I w końcu cała sytuacja „wyszła im bokiem”. Qualcomm oficjalnie potwierdził, że jeden z dużych klientów nie będzie używać Snapdragona 810 w swoim flagowym produkcie. Oczywiście najbardziej prawdopodobnym klientem jest Samsung, ale żadna ze stron tego oficjalnie nie potwierdziła. Należy też pamiętać, że ta koreańska firma może sobie na to pozwolić, ponieważ tworzą własne układy. Inni producenci musieliby skorzystać z rozwiązań MediaTeka lub Intela. Jeśli to okaże się prawdą, będzie to bardzo interesujący rok na rynku mobilnym. Nie wiadomo jak klienci przyjmą Galaxy S6 tylko w wersji z Exynosem.