Qualcomm Snapdragon 845 (fot. Qualcomm)

Te smartfony dostaną procesor Qualcomm Snapdragon 845. Lista zdradza jednak jeszcze więcej

Mniej więcej byliśmy w stanie przewidzieć, które modele zostaną wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon 845. W sieci pojawiła się jednak pełna lista urządzeń i – co ciekawe – zdradza ona znacznie więcej niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Reklama

Jak wynika z poniższej rozpiski, w procesor Qualcomm Snapdragon 845 zostaną wyposażone: Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy S9+, LG G7, LG G7+, Xiaomi Mi 7, HTC U12, OnePlus 6, Nubia Z18, Sony Xperia XZ Pro, Samsung Galaxy Note 9, Xiaomi Mi Mix 3, LG V40, Google Pixel 3, Google Pixel 3 XL, Nubia Z18S, Sony Xperia XZ2, HTC U12+, Motorola Moto Z 2019, OnePlus 6T i Samsung W2019.

Reklama
Lista smartfonów, które zostaną wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon 845 wraz z datą premiery (fot. Weibo)

Kolejność na liście nie jest jednak przypadkowa – smartfony wypisano chronologicznie, biorąc pod uwagę datę ich premiery. Z rozpiski więc wynika, że Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy S9+, LG G7 i LG G7+ zadebiutują w lutym, Xiaomi Mi 7 w kwietniu, HTC U12 w maju, OnePlus 6, Nubia Z18 i Sony Xperia XZ Pro w czerwcu, Samsung Galaxy Note 9, Xiaomi Mi Mix 3 i LG V40 we wrześniu, Google Pixel 3, Google Pixel 3 XL, Nubia Z18s, Sony Xperia XZ2 i HTC U12+ w październiku, Motorola Moto Z 2019 w listopadzie, a OnePlus 6T i Samsung W2019 w grudniu.

Przyglądając się powyższej rozpisce, w głowie pojawia się kilka znaków zapytania. Największym chyba jest pozycja z sierpnia (nie mam pojęcia, co to może być za model) oraz Sony Xperia XZ Pro, ponieważ spodziewaliśmy się, iż następczynią Xperii XZ Premium będzie Xperia XZ1 Premium. Niewykluczone jednak, że albo autor się pomylił, albo Japończycy planują kolejną zmianę w nazewnictwie. Jeśli natomiast ktoś zastanawia się, czym jest Motorola Moto Z 2019, to w Stanach Zjednoczonych zapewne będzie to Moto Z3 Force, która w Chinach dostępna jest jako Moto Z 2018.

Jeżeli lista jest prawdziwa, to w 2018 roku nie będzie większych niespodzianek. Tak samo, jak w 2017, LG i HTC zaprezentują wersję „podstawową” swojego flagowca i drugą z „Plusem” w nazwie, a OnePlus wypuści najpierw model z szóstką, a następnie kolejny z literką T (przy okazji powyższe traktować można jako zdementowanie plotek o rzekomej premierze OnePlus 6 w marcu 2018 roku). Nubia i Google też pokażą po dwa high-endy.

Na koniec warto jeszcze dodać, że ostateczne daty premiery mogą się w niektórych przypadkach różnić, ponieważ podejrzewam, że mowa tu o debiucie jedynie na chińskim rynku.

Źródło: Weibo dzięki GizChina