Benchmarki pokazują, że Snapdragon 845 będzie doprawdy potężny, tylko co z tego? 16

Benchmarki pokazują, że Snapdragon 845 będzie doprawdy potężny, tylko co z tego?

Smartfony stają się absurdalnie mocne. Żeby dojść do takiego wniosku, wystarczy przypomnieć sobie, że procesor, który możemy znaleźć w wielu zeszłorocznych smartfonach, trafi również do laptopów działających na pełnej wersji Windowsa 10. Najnowszy procesor Qualcomma, Snapdragon 845, został przetestowany w benchmarkach. Co możemy o nim powiedzieć?

Nowy procesor Qualcomma, Snapdragon 845, pojawi się na rynku razem z Samsungiem Galaxy S9. O wydajności chipu rozpisywano się już nie raz, ale zawsze były to dane pochodzące od producenta, więc trudno było się do nich jakoś odnieść. Tym razem egzemplarze referencyjne smartfonów wyposażonych w ten układ, zostały udostępnione wąskiej grupie osób. Dzięki temu można było wykonać serię testów syntetycznych.

Benchmarki pokazują, że Snapdragon 845 będzie doprawdy potężny, tylko co z tego? 17

Urządzenia demonstracyjne działały na Androidzie Oreo, 6 GB RAM oraz, rzecz jasna, Snapdragonie 845. Ogólnie rzecz biorąc, w wynikach benchmarków rzeczywiście widać wzrost wydajności względem poprzedniej generacji. Zdecydowaną poprawę widać również w możliwościach samego układu graficznego. Adreno 630 jako jedyny jest w stanie zbliżyć się do wyników procesora A11 Bionic od Apple, który wciąż jest (i jeszcze przez jakiś czas będzie) najszybszą platformą mobilną montowaną w smartfonach.

Benchmarki to dobry sposób, aby dać nam jakieś wyobrażenie na temat tego, jakie możliwości mają procesory, ale nie powiedzą nam wszystkiego. To jest jeszcze bardziej widoczne w wypadku Snapdragona 845 działającego na urządzeniu referencyjnym – czyli smartfonie, który został stworzony do testów.

Nie jest to telefon, który będzie noszony na co dzień w kieszeni, nie musi radzić sobie z niepisanymi bezpośrednio pod niego aplikacjami ani opornymi użytkownikami. W jego konstrukcji nie wprowadzono zmian, które są stosowane w niektórych smartfonach dużych producentów, na przykład w postaci rurki odprowadzającej ciepło z okolic procesora.

Dlatego choć powyższe wyniki, punkty i zestawienia są imponujące, to nie mają realnego przełożenia na wrażenie „szybkości” smartfona. Jeszcze. Bo prawdziwym poligonem sprawdzającym możliwości Snapdragona 845 będzie tak naprawdę Samsung Galaxy S9.

 

źródło: 9to5google