Jak dobry będzie procesor Qualcomm Snapdragon 660? | Tabletowo.pl

Jak dobry będzie procesor Qualcomm Snapdragon 660?

Dołącz do dyskusji 0

Qualcomm obecnie wytwarza całkiem ciekawe procesory, które z chęcią stosowane są przez producentów smartfonów. Jednym z takich układów jest Snapdragon 653, który zamontowano na przykład w Oppo R9s czy Samsungu Galaxy C9 Pro. Następcą średniopółkowego chipu Qualcomma ma być Snapdragon 660.

Od jakiegoś czasu docierają do nas kolejne informacje o tej konstrukcji, dziś zaś możemy przyjrzeć się wynikom, jakie ten procesor osiąga w benchmarku AnTuTu.

Wyciek danych ukazuje sprzęt testowy, w którego trzewiach zaszyty jest Snapdragon 660. Podczas testów AnTuTu, procesor wygenerował 105576 punktów. Jeśli wartość ta jest prawdziwa, to sugerowałoby całkiem niezłą wydajność, jak na procesor z mocnej średniej półki, porównywalną ze Snapdragonem 820. Były flagowy chip Qualcomma osiąga lepsze wyniki we wspomnianym benchmarku (ponad 130000 punktów), ale dla 660-tki i tak wysokie progi.

Jeśli test AnTuTu może być jakąś wskazówką, to możemy się spodziewać coraz lepszej wydajności w smartfonach z segmentu mid-range w tym roku.

Według dotąd zebranych informacji, Snapdragon 660 (MSM8976Plus) wykorzystuje rdzenie Kryo, podobne do tych montowanych w Snapdragonie 835 lub ARM Cortex A73, taktowane zegarem 2,2 GHz i A53 z 1,9 GHz. Układem graficznym ma być Adreno 512 GPU. Procesor będzie podobno produkowany w 14 nm procesie litograficznym Samsunga, ma obsługiwać UFS 2.1 i „wytrzymywać” do 8 GB RAM (2 x LPDDR4 RAM 1866 MHz).

Do czasu oficjalnej premiery Snapdragona 660 należy te informacje traktować z dystansem, jednak na razie nie ma też poważnych powodów, dla których trzeba by je podważać.

źródło: AndroidPure

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona