Która firma sprzedała najwięcej smartfonów w Q1 2017? Gartner podsumował kwartał | Tabletowo.pl

Która firma sprzedała najwięcej smartfonów w Q1 2017? Gartner podsumował kwartał

Dołącz do dyskusji 0

Agencja Gartner od długiego czasu robi świetną robotę, zbierając dane o kwartalnej sprzedaży m.in. telefonów komórkowych. Jak sądzicie, kto zdominował rynek między styczniem a marcem? A może całe podium zajęły w całości firmy z Chin? Zapraszam Was do lektury.

Miłośnicy Samsunga mogą odetchnąć z ulgą. Firma obroniła pierwsze miejsce na podium, jednak względem Q1 2016, nie sposób nie zwrócić uwagi na ponad 2-procentowy spadek w ilości sprzedanych urządzeń. W 2016 roku firma z Korei Południowej dostarczyła na rynek ponad 81 tysięcy urządzeń, a w analogicznym okresie obecnego roku kalendarzowego, sprzedano „tylko” 78,671 smartfonów. Koreańczycy mogą być jednak o wyniki sprzedażowe dość spokojni: Samsung Galaxy S8 i S8+ biją kolejne rekordy, toteż raczej ten rok będzie dla Samsunga kolejnym pasmem zwycięstw.

Małe straty zanotowała także firma z logo nadgryzionego jabłuszka: z 14,8% udziału w rynku do 13,7% w Q1 obecnego roku. Wygląda na to, że cyferki, które utracił Samsung i Apple powędrowały do Chin, bowiem to właśnie z tego kraju wywodzi się firma, która zajęła trzecie miejsce na podium. Tą firmą jest Huawei, który zdołał wprowadzić na rynek ponad 34 miliony urządzeń, co przekuło się na 9% w rynku wobec 8,3% w analogicznym okresie sprzed roku.

Poza „wielką trójką” znalazło się Oppo oraz Vivo, których udziały również zauważalnie wzrosły. Co ciekawe, łączne udziały innych, nie wymienionych w rankingu z nazwy firm zmalały z 45% do 41,7%. Widać więc, że klienci stawiają na urządzenia tych właśnie firm, choć należy tu zauważyć, że jest to proces, który postępuje bardzo powoli.

źródło: gartner.com za telix.pl

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona