Stacjonarne restauracje zamknięte. Pyszne.pl dostosowuje się do pandemicznych warunków

Koronawirus tu, koronawirus tam. Zdajemy sobie sprawę z przesytu tematem, jednak sprawa światowej pandemii jest już naprawdę poważna i ma bezpośredni wpływ na życie nas wszystkich. Kolejne obostrzenia zapobiegawcze wchodzą w życie, ale nie wszyscy przedsiębiorcy zawieszają swoją działalność. Niektórzy zdecydowali się na kreatywne podejście do sprawy i pójście przy tym na rękę zaniepokojonym klientom.

Reklama

Bardzo rozsądna decyzja – na czas pandemii restauracje zostają zamknięte

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dziś o zamknięciu wszystkich placówek publicznych, zablokowaniu granic kraju oraz zakazie organizowania większych zgromadzeń. Wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego to standardowa procedura w zaistniałej sytuacji i zdecydowanie nie warto panikować z tego powodu. Wszystkim wyjdzie to na zdrowie.

Reklama

Na szczęście nie grozi nam całkowita głodówka w przypadku niemożności wcześniejszego zrobienia zakupów, bowiem restauracje mogą funkcjonować, jednak wydawanie potraw odbywać się może jedynie na wynos lub z dowozem. Nie wszystkie lokale są przygotowane na taką ewentualność, jednak zawsze warto się upewnić i skontaktować się z interesującą nas placówką.

Pyszne.pl w służbie bezpieczeństwa klientów – dostawa bezkontaktowa

Niektórzy użytkownicy portalu Pyszne.pl otrzymali dziś na swoją skrzynkę mailową wiadomość, która informuje o wprowadzeniu do oferty usługi nowej opcji – dostawy bezkontaktowej.

Cały proces jest banalnie prosty, jednak ma jeden, dość oczywisty warunek – musimy zapłacić online, przy składaniu zamówienia. Po zaznaczeniu odpowiedniej opcji dostawy kurier zostawi jedzenie pod naszymi drzwiami i natychmiastowo się oddali.

Oczywiście nie gwarantuje to stuprocentowego bezpieczeństwa przed potencjalnym zarażeniem COVID-19 przy zamawianiu jedzenia, jednak zdecydowanie jest bardziej pewne niż podróż przez miasto i osobiste zjawienie się w restauracji.

Choć tęsknota za ulubionym kebabem może być naprawdę ogromna (sam przez nią przechodzę!), to szczerze odradzam wychodzenie z domu bez naprawdę dobrego powodu. Kilka dni odpoczynku w domowym zaciszu może oszczędzić wam wiele stresu, a waszym bliskim zdrowia.

Pokémon GO a koronawirus, jakie zmiany wprowadzono?

Źródło: Pyszne.pl