Publiczna beta Windows 8 i Windows Store w lutym 2012 – Microsoft potwierdza (wideo) | Tabletowo.pl

Publiczna beta Windows 8 i Windows Store w lutym 2012 – Microsoft potwierdza (wideo)

Dołącz do dyskusji 0
windows store

Czekaliście na jakąkolwiek oficjalną informację od Microsoftu w sprawie Windows 8? Jeśli tak, znaleźliście się w dobrym miejscu i o dobrym czasie, bowiem wreszcie koncern z Redmond postanowił zabrać głos. Kolejny raz zostało potwierdzone coś, o czym wiemy nie od dziś – w każdej plotce zawsze jest odrobina prawdy. W przypadku spekulacji dotyczących Windows 8, ostatnio podawana przez nas informacja odnośnie wydania publicznej bety systemu w lutym, była całkowicie prawdziwa. Potwierdził to dziś Microsoft. Ale to nie wszystko – znamy także pierwsze oficjalne wieści o sklepie z aplikacjami na Windows 8Windows Store.

Deweloperska wersja Windows 8, udostępniona podczas Microsoft Build, została pobrana ponad trzy miliony razy. Najprawdopodobniej w przypadku publicznej bety systemu liczba pobrań będzie jeszcze wyższa, bowiem powinna być ona zbliżona (na pewno o wiele bardziej niż wersja deweloperska sprzed kilku miesięcy) do ostatecznego Windows 8. O tym przekonamy się już w lutym 2012 roku.

Ale informacje dotyczące upublicznienia bety Windows 8 nie są jedynymi, jakie ujawnił dziś Microsoft – poznaliśmy także sklep z aplikacjami na Windows 8, nazwany Windows Store. Start sklepu zaplanowany został również na luty przyszłego roku, kiedy to dostępne mają być wyłącznie bezpłatne aplikacje – płatne mają się pojawić po zakończeniu beta testów systemu. Dobrą informacją jest fakt, iż każdą płatną aplikację będzie można pobrać w wersji testowej (trial), a dopiero później zapłacić za jej pełną wersję. Co więcej, wiadomo już jaką prowizję od każdej aplikacji będzie pobierał Microsoft – będzie to 30%, aczkolwiek po osiągnięciu bariery 25 tysięcy dolarów maleje o 10%. Koszt konta deweloperskiego będzie wynosił 49 dolarów.

Poniżej filmik i kilka screenów przedstawiających Windows Store:

windows store windows store windows store windows store windows store windows store windows store windows store

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona