PUBG tymczasowo zakazane w Pakistanie. Podobno niszczy dzieciom psychikę

Gry komputerowe często stają się typowym kozłem ofiarnym, gdy przychodzi wytłumaczyć jakąś tragedię, która spotkała dziecko. W Pakistanie oberwało się PUBG.

PlayerUnknown’s Battlegrounds nielegalne w Pakistanie

Pakistan Telecommunication Authority (PTA), czyli pakistański regulator telekomunikacyjny, uznał popularną grę PlayerUnknown’s Battlegrounds za szkodliwą, „po otrzymaniu skarg od różnych grup społecznych”.

Jak oświadczyła agencja państwowa,

Do PTA wpłynęły liczne skargi przeciwko PUBG, w których stwierdzono, że gra jest uzależniająca, powoduje nadmierną utratę czasu i ma poważny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne dzieci.

Przy okazji przytoczono przypadki samobójstw, które media połączyły z grą. To w takich sytuacjach powszechna praktyka – telewizja, prasa i internet, z braku innych tropów, często wskazują gry komputerowe jako czynnik skłaniający ku targnięciu się na swoje życie, choć w rzeczywistości opinie ekspertów uzyskiwane są dopiero po dłuższych analizach i nie stawiają znaku równości między zainteresowaniem grami a skłonnościami samobójczymi.

Jak wskazuje The Express Tribune, PTA zamierza przyjrzeć się sprawie i określić, jak odnosi się do niej opinia publiczna. W międzyczasie PUBG będzie zakazane w Pakistanie.

PUBG zbiera cięgi ze wszystkich stron

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ze względu na swoją popularność, jest jedną z najczęściej zakazywanych gier ostatnich miesięcy. W 2019 roku dostęp do niej ograniczono w Indiach oraz Nepalu. Teraz przyszedł czas na Pakistan. Aż dziwne, że agencje regulacyjne nie zwróciły jeszcze uwagę na Fortnite.