PlayerUnknown’s Battlegrounds

Indie kontra gracze PUBG. 10 osób zatrzymanych przez policję za granie w miejscu publicznym

Gracze PUBG w zachodnich Indiach nie mają łatwo. Zgodnie z obowiązującym tam prawem, gra Playerunknown’s Battlegrounds jest tymczasowo zakazana. Pojawiły się pierwsze doniesienia o aresztowaniu osób, które nie zastosowały się do nowego ograniczenia.

W ciągu ostatnich dwóch dni policja w Radźkotcie, mieście w zachodnich Indiach, zatrzymała dziesięć osób. Sześć z nich jest studentami. Wszyscy grali w PUBG w miejscu publicznym, co od jakiegoś czasu jest zakazane.

Reklama

Komisarz miejscowej policji, Manoj Agrawal, powiedział w oświadczeniu dla redakcji Indian Express, że przestępstwo to nie poskutkowało aresztowaniem.

„Ludzie ci zostali zatrzymani, ale nie trafili do aresztu. Musieliśmy dopełnić procedur i spisać raporty. Sprawa trafi do sądu. Osobom tym zostaną postawione zarzuty nieprzestrzegania wydanego postanowienia.”

Młodych ludzi zatrzymała specjalna grupa operacyjna miejskiej policji. Trzech z nich udało się przyłapać „na gorącym uczynku”. Jak powiedział inspektor prowadzący grupę, Rohit Raval, „zatrzymani byli tak pochłonięci graniem, że nawet nie zauważyli zbliżającego się zespołu”.

PUBG jest zakazane w miastach Surat i Radźkot, w zachodnich Indiach. Okręgi Bhavnagar i Gir Somnath również zakazały gry po zorientowaniu się, że ograniczenia zostaną wprowadzone w całym stanie Gudźarat. Obostrzenia obowiązują od 9 marca do 30 kwietnia.

Najogólniej rzecz biorąc, urzędnicy, którzy wydali rozporządzenie 188 IPC, na mocy którego egzekwowany jest zakaz, są zdania, że nadmierne poświęcanie czasu grze studia Bluehole, przyczynia się do obniżenia wyników w nauce i może mieć wpływ na agresywne zachowanie dzieci w szkole.

Jeśli nie PUBG lub Fortnite to co? 5 innych gier na Androida z trybem Battle Royale

źródło: IndianExpress przez Tech2