Przyszedł czas na pierwszy przeciek na temat OnePlus 3

OnePlus potrzebowało zaledwie kilku miesięcy, aby zawojować rynek. Przebojem wdarł się na niego OnePlus One, a jego sukces powtórzył również OnePlus 2. Chińska marka bardzo prężnie się rozwija i postanowiła zawalczyć także o klientów, dla których ważniejszy jest wygląd smartfona niż wyśrubowana specyfikacja techniczna – dla nich przeznaczony jest OnePlus X. Portfolio producenta sukcesywnie się poszerza i wkrótce uzupełni je OnePlus 3.

Reklama

Chińczycy dość śmiało nazwali OnePlus 2 zabójcą flagowców z 2016 roku, więc można było pomyśleć, że zrezygnują z wypuszczenia jego następcy w przyszłym roku i poczekają z tym do następnego. Jednak w swoich przechwałkach nieco się chyba zapędzili, ponieważ OnePlus 2, napędzany przez Snapdragona 810 i 3 lub 4 GB RAM-u nie będzie miał szans w starciu z przyszłorocznymi flagowcami z Exynosem 8890, Snapdragonem 820, Kirinem 950 czy MediaTekiem Helio X20, wspomaganymi dodatkowo przez 4 GB pamięci operacyjnej, która stanie się standardem w high-endach prezentowanych w 2016 roku.

Nie dziwi więc, że do sieci wyciekły pierwsze informacje o OnePlus 3. Na jego pokładzie znajdzie się (a jakże inaczej!) Snapdragon 820 i wyświetlacz (zapewne zgodnie z tradycją 5,5-calowy) o rozdzielczości Full HD (1080×1920). Bardzo dobrze, że Chińczycy nie zdecydują się na QHD, która nie tylko bardziej drenuje baterię (z uwagi na większy współczynnik ppi), ale tak naprawdę wcale nie zapewnia znacznie lepszych doznań estetycznych. Różnice dostrzeże tylko naprawdę wprawne oko, przyzwyczajone do wysokich rozdzielczości na małych ekranach – w pozostałych przypadkach (czyli w większości) komfort patrzenia na wyświetlany obraz pozostaje praktycznie taki sam.

Przy okazji wyciekły (jeszcze nieoficjalne) rendery OnePlus 3. Widać na nich kilka zmian względem poprzednika: po pierwsze zabrakło fizycznego przycisku pod ekranem, a na dolnej ramce pojawił się głośnik. Na tyle natomiast ułożenie obiektywu aparatu i towarzyszących mu diod doświetlających LED jest podobne, jak w OnePlus One. Na prawym boku (patrząc od przodu) można dostrzec coś w rodzaju zaślepek, sugerujących, że OnePlus 3 zaoferuje obsługę kart microSD.

Trudno ocenić, na ile wiarygodne są powyższe grafiki i czy ostatecznie będą miały więcej niż mniej wspólnego z finalnym urządzeniem. Jeśli zastanawiacie się czy OnePlus zrezygnuje z czytnika linii papilarnych, to warto przypomnieć, że Snapdragon 820 wspiera nową technologię rozpoznawania wzorów na opuszkach palców, opartą na ultradźwiękach.

Źródło: mobile-dad