iOS 11 nie ma już tak wysokiego wskaźnika przyjęcia aktualizacji systemu, jak jeszcze rok temu iOS 10 | Tabletowo.pl

iOS 11 nie ma już tak wysokiego wskaźnika przyjęcia aktualizacji systemu, jak jeszcze rok temu iOS 10

Dołącz do dyskusji 0

iOS 11 jest dla wielu beta testerów tematem, który nadal wywołuje ból. Obecnie to solidny system, ale wersje beta cierpiały na wiele przypadłości, z których Apple wyleczyło „dojrzałą” wersję dopiero po wielu konkretnych poprawkach. Być może jest to powód, przez który część osób korzystających z iPhone’ów mniej chętnie aktualizowało swoje urządzenia z iOS 10 od użytkowników iOS 9 jeszcze rok wcześniej.

Oczywiście ogromna część właścicieli iPhone’ów i iPadów przyzwyczaiła się już do iOS w wersji 11 i nie widzą innej możliwości obsługi urządzeń, jak tylko za pomocą tej wersji systemu Apple. W gruncie rzeczy takich użytkowników smartfonów i tabletów jest 85%. 10 procent nadal korzysta z iOS 10, zaś 5% mobilnych sprzętów działa na wcześniejszych wersjach tego systemu.

Rzecz jasna nawet nie ma co tu porównywać tego, na jakim poziomie jest obecnie Android 8.0 i 8.1. Mimo roku od premiery. Oreo działa na mniej niż 15% urządzeń z systemem Google, a statystyk dotyczących nowego Androida Pie nawet się nie podaje, bo mieszczą się w granicach błędu pomiarowego. Interesujące jest jednak to, że pod względem przyjęcia nowego systemu, Apple w przeszłości szło lepiej niż teraz.

Ponad rok temu iOS 10 działał na 87% kompatybilnych urządzeń, a iOS 9 już w kwietniu 2016 roku miał akceptację użytkowników na poziomie 84%, zwiększając ją do 88% tuż przed wrześniową premierą iOS 10.

Co prawda liczby te są sobie bardzo bliskie, bo przecież obecne 85% to nadal znakomity wynik, ale zarysowuje się tu pewna niewielka tendencja spadkowa. iOS 11 niemal każdego miesiąca miał nieco gorsze przyjęcie niż jego poprzednik rok wcześniej. Ostatnie cztery procent system zyskał w ciągu około trzech miesięcy, gdyż poprzednie dane pochodzą z czerwca.

Ciekawe, czy iOS 12 będzie miał wyższy wskaźnik przyjęcia od iOS 11. Powinny w tym pomóc zapewnienia Apple, że nowy system działa znacznie lepiej na starszych urządzeniach, jednocześnie oferując nowe funkcje.

Prezentacja iOS 12 na WWDC 2018 – co zmienia nowy mobilny system od Apple?

źródło: Apple Developer przez Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona