Przychody Huawei nadal rosną, ale już nie tak szybko, jak do tej pory 17

Przychody Huawei nadal rosną, ale już nie tak szybko, jak do tej pory

Huawei z roku na rok odnotowuje coraz większe przychody. 2016 rok również przyniesie kolejny wzrost, jednak będzie on nieco mniejszy niż ten, w 2015 roku.

W 2015 roku wzrost przychodów w porównaniu z poprzednim (2014) rokiem wyniósł aż 35%. Huawei szacuje, że w tym roku będzie to 32%, czyli o 3 p.p. mniej. Łącznie w 2016 roku do kasy firmy wpłynąć ma 520 miliardów juanów (74,8 miliardów dolarów).

W 2016 roku globalny rynek dotknęło wiele, nie dających się przewidzieć wydarzeń/zjawisk, zarówno politycznych, jak i ekonomicznych. Niemniej jednak, cały czas byliśmy skupieni na i trzymaliśmy się naszej strategii. Cierpliwie dokonywaliśmy kolejnych przełomów, by tworzyć realną wartość dla naszych klientów – Eric Xu, Huawei rotating chief executive

Xu dodał również, że w 2017 roku będą musieli zmierzyć się z jeszcze większymi politycznymi i ekonomicznymi niewiadomymi. Może tu m.in. chodzić o walkę o rynek Stanów Zjednoczonych. Nowo wybrany prezydent-elekt, Donald Trump, może bowiem skutecznie utrudnić ekspansję, jeśli tylko uda mu się nałożyć bardzo wysokie cła na towary, sprowadzane z Chin (co ciekawe, może to dotknąć bezpośrednio także Apple).

*Na zdjęciu wyróżniającym Huawei Mate 9 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: Reuters