Huawei gratuluje sobie sukcesu – 10 milionów smartfonów P9 i P9 Plus sprzedanych od kwietnia

Huawei ogłosiło, że sprzedało ponad 10 milionów smartfonów P9 i P9 Plus. W ciągu całego roku, jak dotąd, producent sprzedał ponad 100 milionów swoich telefonów na całym świecie. Chińczycy mają się z czego cieszyć, a plany mają ambitne.

Spółka spodziewa się, że w sumie, na koniec roku, dobije do 12 milionów sprzedanych egzemplarzy modeli P9 i P9 Plus. Huawei Mate 8 również rozszedł się w pokaźnej liczbie 7 milionów sztuk.

W trzecim kwartale 2016 roku, Huawei udało się sprzedać ponad 33 miliony smartfonów, co stanowi spory, 23-procentowy wzrost względem analogicznego okresu sprzed roku. Ponad 44% urządzeń było telefonami ze średniej lub wysokiej półki. Firma podkreśla, że ten rok był czasem przełomu na rynkach europejskich, w tym w Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Globalnie Huawei sprzedało sporo ponad 100 milionów smartfonów, ustalając rekord, do którego nie potrafił zbliżyć się żaden spośród 300 producentów telefonów z Chin. A są to dane z końcówki trzeciego kwartału tego roku. Firma wyznaczyła sobie cel na rok 2016 – 140 milionów sprzedanych urządzeń. W kuluarach mówi się, że został już osiągnięty, a rok przecież jeszcze się nie skończył.

Huawei nie zamierza się zatrzymywać. Dominując na rynku w Chinach, zamierza gonić swoich konkurentów, w tym Apple.

źródło: androidcentral.com, gizmochina.com

Komentarze

 • Pablo Ka

  Brawo☺️

 • Bizon

  Huawei cały czas pnie się w górę, kibicuję im ;)

  • Paweł

   Pną się bo tworzą dobry sprzęt. Seria P od P8 jest bardzo udana choć odstaje wydajnością od konkurencji, Mate to klasa sama w sobie wśród 6 calowców, Nova wygląda na świetnego konkurenta dla serii A. A sa jeszcze Honory jeśli komuś nie podpasują odpowiedniki od Huawei. Jeśli w przyszłym roku zaoferują dobrego konkurenta dla flagowcow – może być tylko lepiej :)

   • Bizon

    Dokładnie ;)

 • User

  Brawo Huawei! Tylko tak dalej:) Obok Samsunga to jedyna wartosciowa marka androida.

 • Zdzisław Dyrman

  Dobry sprzęt za przystępną cenę to tajemnica sukcesu Huaweja. Aczkolwiek do Samsunga i Apple jeszcze im trochę brakuje to pewnie nadrobią to w ciągu 2,3 lat.

  • niconozomu

   Mate 9 moim zdaniem już dogonił konkurencję.

   • Taka prawda

    To prawda, ala ta z pocztku roku… wez pod uwage, ze mimo iz nieisele mi brakuje by dofonic takiego su edge, to do sprzedazy ttafil jakies 8 miesiecy pozniej… co niedlugo premiera s8 i juz ten mate 9 bedzie lezec…
    Super telefon, ale by miec jakas slrzedaz, to powinien wyjsc sporo wczesniej.

 • Sierran

  Dobry produkt w dobrej cenie ;) P9 to jedyny smartfon od dłuższego czasu który mnie nie denerwuje, ale aktualizacje to niech wydają szybciej ;>

 • Kcjskak

  Najlepsza firma! :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona