prezentacja przeglądarki opera gx mobile
Fot. Opera

Mobilna Opera GX to pierwsza przeglądarka gamingowa dla smartfonów

Z desktopowej wersji Opera GX korzysta już ponad 9 milionów użytkowników. Producent postanowił wykorzystać popularność swojej gamingowej przeglądarki i wydał jej wersję mobilną.

Pierwsza gamingowa przeglądarka na urządzenia mobilne

Opera GX okazała się ogromnym sukcesem, jej liczba użytkowników wzrosła o 190% rok do roku. Teraz przyszedł czas na jej mobilną wersję, czyli pierwszą na świecie przeglądarkę mobilną, zaprojektowaną specjalnie dla graczy. Poznajcie Operę GX Mobile.

Od dnia, w którym uruchomiliśmy Operę GX, nasi sympatycy nieustannie prosili nas o mobilną wersję. Dziś z przyjemnością udostępniamy pierwszą wersję beta nowej mobilnej przeglądarki gamingowej.Maciej Kocemba, Product Director Opera GX

Co oferuje Opera GX Mobile?

Użytkownicy tej gamingowej przeglądarki dostaną szereg przydatnych funkcji, znanych już z desktopowej wersji Opery GX.

Pierwszą z nich jest GX Corner, który pozwoli użytkownikom uzyskać informacje o najnowszych premierach, promocjach, a także przeczytać wiele newsów ze świata gamingu. Kącik GX znajduje się poniżej paska wyszukiwania i ekranu szybkiego wybierania.

Oczywiście nie mogło zabraknąć prawdziwie gamingowego designu. Opera GX Mobile prezentuje unikalny styl i wygląd, przy którego projektowaniu inspirowano się światem gier. Już na samy początku użytkownik może dostosować przeglądarkę do swoich preferencji, poprzez wybranie jednego z czterech dostępnych motywów: GX Classic, Ultra Violet, Purple Haze lub White Wolf.

Dostosować można też sposób nawigowania po aplikacji. Do wyboru jest przycisk szybkiego działania (FAB) lub standardowa nawigacja. FAB jest podzielony na dwa rzędy: menu umożliwiające wyszukiwanie, otwieranie lub zamykanie kart, oraz rząd kart. Plusem tego rozwiązania jest niesamowita poręczność, bowiem przycisk zawsze znajduje się w zasięgu kciuka.

Przycisk FAB (fot. Tabletowo.pl)

Opera GX Mobile została też wyposażona w funkcję Flow, która umożliwia zsynchronizowanie wersji mobilnej z komputerową, przy pomocy kodu QR, jaki wyświetli się na monitorze komputera. Flow jest zaszyfrowana przestrzenią, która pozwala na wysyłanie plików, linków, filmików z YouTube, zdjęć czy notatek, a dostęp do nich jest możliwy w dowolnym momencie. Jedynym ograniczeniem jest rozmiar pliku, bowiem nie może on przekraczać 10 MB.

Warto też zwrócić uwagę na wbudowaną funkcję blokowania reklam, blokowanie męczących komunikatów o polityce wobec plików cookie, a także ochronę przed wykorzystaniem naszego komputera do kopania kryptowalut.

Wersję beta przeglądarki Opera GX Mobile możecie już pobrać zarówno na urządzenia z Androidem jak i iOS.