Firefox dostępny do pobrania w wersji 69. Co nowego?

Mozilla w nowej wersji swojej przeglądarki dodała nowe środki ochrony prywatności w sieci i kilka innych funkcji, w sam raz dla miłośników ognistego liska. Firefox 69 dostępny jest na systemy Windows, Linux, macOS i Android.

Cóż takiego warto wiedzieć o nowej edycji przeglądarki Firefox? Wersja 69 wnosi możliwość blokowania śledzących plików cookie a także zwiększa poziom ochrony przed niechcianym wykorzystaniem przeglądarki do kopania kryptowalut.

Reklama

Firefox dysponuje bazą ponad 2500 domen, które zajmują się wykorzystywaniem plików cookie do śledzenia poczynań internautów. Żeby skorzystać z nowej warstwy ochronnej, należy włączyć ją w Ustawieniach, pod zakładką Prywatność i bezpieczeństwo, gdzie odpowiednie opcje znajdziemy w obszarze Blokowanie treści. Dzięki temu będzie można poczuć się w sieci nieco bezpieczniej, uniemożliwi firmom śledzenie naszej aktywności i potencjalnej sprzedaży zgromadzonych w ten sposób informacji innym podmiotom.

Oprócz tego osobne opcje oddano osobom wykorzystującym swój odcisk palca do potwierdzania tożsamości w internecie. Dodatkowa ochrona i zarządzanie dostępem do tych wrażliwych danych pojawiły się w Firefox 69 domyślnie i można w każdej chwili przejrzeć te zabezpieczenia w Ustawieniach. Połączono też opcje logowania się do różnych serwisów z Windows Hello za pośrednictwem rozszerzenia HmacSecret.

Z praktycznych rzeczy, ulepszono także funkcję automatycznego blokowania dźwięku w nowej karcie przeglądarki. Teraz można zablokować dźwięk z dowolnego filmu, nie tylko tego, który „odpalił się” z automatu.

Korzystacie z Firefoxa na którejś z dostępnych platform?

Program w wersji 69 pobierzecie ze strony Mozilli.

Nowy Firefox na Androida zapowiada się świetnie! Można już go testować

źródło: Mozilla przez Tech2