Przeglądarka Chrome na Androida wreszcie dostępna. Na razie w wersji beta i dla wybranych

google chrome android beta

Internetowy gigant Google długo kazał nam czekać na wydanie swojej przeglądarki internetowej, Google Chrome, w wersji na tablety i smartfony z Androidem. Informacje na ten temat pojawiały się w sieci już od dłuższego – jedna z ostatnich, z października ubiegłego roku, zakładała, że Chrome zadebiutuje na googlowskiej platformie „wkrótce”, a później deklarowano, że na początku przyszłego roku. No i ten moment w końcu nadszedł. Na razie jednak jest kilka „ale”. Pierwsze to fakt, że jest to wersja Beta, drugie – przeglądarka na chwilę obecną dostępna jest w kilku krajach, trzecie – wyłącznie na sprzęt pracujący pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Koncern podkreśla, że Chrome charakteryzuje się przede wszystkim intuicyjnością obsługi i szybkością działania. Na uwagę zasługuje możliwość synchronizacji danych między mobilną a desktopową wersją przeglądarki, korzystania z trybu incognito, odmienione zakładki i nieco przeprojektowany design oraz ogólne dopasowanie aplikacji zarówno do niewielkich ekranów smartfonów, jak i większych matryc tabletów.

Przeglądarka Chrome obecnie jest dostępna w następujących krajach: Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Australii, Japonii, Korei, Meksyku, Argentynie i Brazylii. Niestety, w gronie państw nie ma Polski – mamy nadzieję, że szybko się to zmieni.

Google Chrome w Android Market.

UPDATE:

Po sieci krąży już plik .apk z Chrome na Androida, co może wyeliminować problem niedostępności przeglądarki w naszym kraju – dajcie znać czy na Waszym sprzęcie z ICS działa (na chwilę obecną Asus Transformer Prime, Motorola Xoom i Samsung Galaxy Nexus). Do pobrania tutaj.

źródło, źródło